• 1
  2022-2023 sezonunda tek bir kulübün talebiyle yapılarak ülkemizde haksız rekabete temel tesis eden, ve birilerine önümüzdeki sittin seneler "ofsaytımsı"larla beynimizi silkmeleri için malzeme veren, üstelik bunu aynı maçımızda, durum 0-1 lehimize iken verilmeyen net kere net penaltı pozisyonumuzu (ilk yarı sonuna doğru nelsson'un köşe vuruşunda çekilerek indirilmesi) görmezden gelerek, sadece bir ofsaytı (sanki dünyadaki ilk ve tek hatalı kararmışçasına) içeren uygulama olmuştur.
  düşünün, o dakikada verilen ofsayt kararı öncesi olması gereken skor 0-2 iken ve skor en fazla 1-2'ye gelecekken, öyle bir hava oluşturuldu ki, bilmeyen, hakem maçı sivasspor'dan alıp galatasaray'a verdi sanır. (daha doğrusu işlerine öyle geliyor)
  (bkz: 3 ocak 2023 var kayıtlarının açıklanması)

  halbuki bu maça ve ilgili poziyona gelene kadar öyle rezilliklere ve skandallara şahit olduk ki, kayıtların açıklanması açısından sivasspor maçı yanında melaike kalır, alın bir kaç örnek;

  - sacha boey'e gösterilen dünyanı en saçma kırmızı kartlarından biri; (bkz: 23 ekim 2022 galatasaray alanyaspor maçı), tarihi farka gidecek maç 2-2 bitti.

  - dubois'nın bileğine basılıp atılmayan konyasporlu oyuncu; (bkz: 17 mart 2023 konyaspor galatasaray maçı), 0-1 galibiyetten 2-1 mağlup kalınan maç.

  - alanyaspor maçında osayi samuel'in kırmızı kartında hakem mete kalkavan'ın saliseler içinde kırmızıdan sarıya dönmesi ile 1-0 mağlubiyetten maçı 1-3 galip bitirmeleri; (bkz: 19 mart 2023 alanyaspor fenerbahçe maçı)

  - ofsaytımsının kralı burada! antalyaspor'un son dakikada attığı golün dünyanın en garip ofsayt kararlarından biri ile iptal edilmesi (kadir sağlam, yardımcısı ve var marifetiyle), ve fener'e hediye edilen +2 puan daha.

  .... ve şu an akla gelmeyen niceleri...

  şimdi spor kamuoyu elini vicdanına koyup söylesin (kırıntısı kaldıysa tabi), sivas maçı mı yoksa yukarıda saydığım maçlardaki var muhabbetleri mi merak uyandırıyor.
  yukarıdaki maçlarda söz konusu pozisyonlarda neler konuşulduğunu türkiye'nin en büyüğü galatasaray'ın 30 milyon taraftarı merak ediyor, sadece sivas maçının açıklanması "haksız rekabet" değil midir!!!
  maçanız yiyorsa bunları açıklasaydınız ya!
App Store'dan indirin Google Play'den alın