• 158
    tıpkı olduğundan çok yanlış ifade edilen kader anlayışı gibi bu kavramda toplumların zihnine bilinçaltına empoze edilmiş, kabullenmişliği atıl olmayı dolayısıyla da çaresizliği meşrulaştıran bir kavram.

    biraz futboldan uzak bir entry olacak ama yine de bir şeyler karalamak istedim bu başlığa. şahsi olarak yaratıcıya ve hesap gününe her zerremle inanıyorum fakat dünyada bir ilahi adalet kavramına inanmıyorum. bu dünyada ilahi adalet olsa idi zaten insanlara cennet vaat edilip cehennem vurgusu yapılmazdı diye düşünüyorum. maalesef bu dünyada kötülük yapan hak yiyen hile hurda yapan güçlü ise yanına kâr kalıyor. şahsi tecrübelerimle de çok kez yaşadım ve yaşamaya devam ediyorum. hele ki bizim gibi hukukun üstünlüğünün hiçe sayıldığı adaletin kişilere kurumlara ve zümrelere göre belirlendiği ülkelerde durum çok çok daha vahim.

    sözlüğün kuruluş amacı gereği asıl amacımıza yani takımımıza dönersem, bu takım bugüne kadar ilahi adalet kavramının geçmiş olduğu her cümlede ve her başarısında daha fazla savaştığı için daha fazla birlik ve beraberlik gösterdiği için daha çok çabaladığı için haksızlıkları bertaraf edip şampiyonluklar yaşamıştır. bu sezon özelinde de yapması gereken budur, hem sahada hem saha dışında çok daha fazla savaşmak ve hakkını yedirmemek.
App Store'dan indirin Google Play'den alın