• 6
    ikinci fatih terim döneminin veda maçı olan 20 mart 2004 galatasaray çaykur rizespor maçının bitmesi ile birlikte atatürk olimpiyat stadı hoparlörlerinden söylenen ve hep bir ağızdan eşlik edilen candan erçetin şarkısı ve ona hazırlanan klip.. sami yen yıkılacak, yerine modern stad yapılacak diye büyük bir heves ile gidilmişti olimpiyata ancak gerek çözüm bulunamayan rüzgar, gerek ulaşım sorunu(o dönem bayağı bayağı kuş uçmaz kervan geçmez bir yerdi) gerek ise tribünlerin sahaya olan uzaklığı ile bir türlü baskılı atmosfer oluşturulamaması nedeniyle olimpiyat değil zulümpiyat başlıkları atılmaya başlanmıştı. aslında olimpiyat stadında oynanan 2-3 maçtan sonra sezonun nasıl geçeceği az çok belli olmuştu zaten.

    taraftar efsanesine veda için o maç olimpiyat stadının yollarına düşmüştü, maç bitti 2-1 kaybettik. ancak yenilgi kimsenin umurunda değildi. sonra hoparlörlerden candan erçetin'in elbette şarkısı çalmaya başladı ve hep bir ağızdan eşlik edildi.. hoca çöküp kalmıştı. birazdan çıkıp gidecekti ama gittikten sonra ne yapacağı konusunda hiç bir fikri yokmuşcasına bir ruh hali içerisindeydi, yüzünde burukluk ve hüzün vardı. sonra şarkı bitti, tribünler imparator fatih terim tezavhüratları eşliğinde alkışlamaya başladı kendisini. sonra hoca ağır adımlarla çıkışa yönelmiş galatasaray efsanesine veda etmişti. ancak her ne kadar sonrasında hoca bir daha galatasaray'ı çalıştırmayacağım dese de bu son vedası değildi.

    yanlış hatırlamıyorsam gsalatasaray tvde yayınlanan elbette fatih terim klibinin sonlarındaki bazı görüntüler o vedaya ait.
    https://www.youtube.com/watch?v=GUNNp0FpK60