resim
Lucas Edward Neill
Takım:Kariyer Sonu
Mevki:Stoper
Yaş:45
Boy:1.85
Uyruk:Avustralya
 • 480
  sydney morning herald'da 24 şubat 2010 tarihli bir ropörtajı yayınlanmıştır.

  http://news.smh.com.au/...y-20100224-p2fb.html

  elimden geldiğince tercüme etmeye çalıştım:

  --- alıntı ---

  avustralya milli takımından takım arkadaşı harry kewell ile galatasaray'da birlikte oynama şansını geri çeviremeyeceğini söyleyen soccerooların kaptanı lucas neill ayrıca bunun 2010 dünya kupası için mükemmel bir hazırlık olacağına inanıyor.

  everton'a tahmini 1.5 milyon dolar ödeyen galatasarayla sözleşme imzaladığından beri ilk kez konuşan lucas neill eylül ayında everton'a katılmasından hemen kısa bir süre sonra takım değiştirmesinin kendisini de şaşırttığını itiraf etti. fakat ilk 11'de oynamasının garanti olmasının cazibesi ve frank rijkaard ile birlikte çalışacak olması görmezden gelinemeyecek kadar güçlüydü.

  "everton menajeri david moyes ile eğer işler iyi gitmezse el sıkışıp birbirimize iyi şanslar dilerek ayrılacağımızla ilgili hep bir anlaşmamız vardı" diyor neill.

  "galatasaray teklif yaptığında david gitmek isteyeceğimi hissetmişti bu yüzden kulüplerin görüşme yapmasına izin verdiler"

  "evertonda takımla birlikte olduğum için galatasarayla bir ücret üzerinde anlaşıldığı haberi bana geldiğinde çok şaşırdım çünkü bu transferin gerçekleşmesi için fırsat olacağını düşünmüyordum."

  "bulunduğum yerde mutlu olduğum ama gideceğim yerde daha mutlu olabileceğimi bildiğim o durumlardan biriydi."

  31 yaşındaki neill hollandalı ikili frank rijkaard ve johan neeskensle çalışmanın bir diğer hollandalı pim verbeek ile 2010 dünya kupasına gitmeden önce onu için ideal olduğunu söylüyor.

  "hollanda sistemini biliyorum ve hollandalıların çalışma ve düşünme sistemine aşinayım."

  "çok iyi bir takımda çok iyi bir futbol oynamak ve avustralya milli takımında oynayacağım sisteme çok benzeyen bis sistemde oynamak bir dünya kupası öncesinde harika bir hazırlık."

  "galatasaray takımının anahtar parçalarından biri olacağımı biliyordum çünkü sadece belirli sayıda yabancı oyuncuyla anlaşma imzalayabiliyorlar ve beni de her maçta oynayayım diye aldılar."

  "galatasaray her zaman avrupada şampiyonluklar ve kupalar için savaşan bir takım. bu da bana mükemmel göründü."

  kewell'ın geçen ay yaşadığı kasık sakatlığından sonra bu hafta içinde galatasaray'la tekrar çalışmalara başlayacağını söyleyen neill, kewell'ın istanbulda olmasının onun yerleşmesini çok daha kolaylaştırdığını söyledi.

  "soyunma odasına girip harry'nin gülümseyen suratını görmek harika. everton'da tim cahill'le birlikte olduğumuz zamanlar gibiydi. yeni takım arkadaşların tarafından hemen kabul edilirsin ve senin de bir kankan vardır."

  "harry benim yaşadığım herşeyi biliyor ve hepsini daha önce yaşadı o yüzden harika ipuçları veriyor. harry aynı benim gibi. kazanmak istiyor ve birlikte oynadığım en dürüst ve en çalışkan profesyonellerden biri."

  ingilterede 15 yıl harcayan neill galatasaray taraftarlarından aldığı karşılamanın kariyerinin en yüksek anlarından biri olduğunu söylüyor.

  "hava alanına gelip tv kameraları, fotoğrafçılar ve sarı kırmızı bayraklar, atkılarla sizin adınızı söyleyen taraftar duvarlarıyla karşılaşmak-daha topa bile dokunmamışken- harikaydı."

  "bu taraftarlar kulüpleri için yaşayıp ölüyorlar. 27 milyon galatasaray taraftarı var ki bu büyük bir rakam. avustralya populasyonundan fazla ve hepsi sadece bir takımı destekliyor."

  --- alıntı ---
App Store'dan indirin Google Play'den alın