• 110
  er ya da geç tecelli eder.

  bazen sezon boyunca hile ve hurdaya karşı alın teri ve yokluk içinde tertemiz mücadele etmenin neticesinde gelen şampiyonluktur.

  (bkz: süper lig 2005-2006 sezonu)

  bazen şampiyonlar ligi'nde çeyrek final oynadığın bir sezonda senden çalınmış bir şampiyonluğu* yıllar sonra bu kez kendisi şampiyonlar ligi'nde çeyrek final oynamış ama mızıkçılığından zerre bir şey kaybetmemiş rakibinden söküp alarak, teknik direktörsüz kalmana rağmen kazandığını şampiyonluktur.

  (bkz: süper lig 2007-2008 sezonu)

  bazen sezon boyu hakemlere baskı kurarak yoluna devam eden, penaltı noktasını kazarak rakibine penaltı kaçırttıran, hile ve hurdayı artık ilke haline getirmiş, herkesin nefretini kazanmış bir takımın sezonun son maçında yine hakeme itiraz etmekteyken yediği golle kaybettiği şampiyonluktur.

  (bkz: süper lig 2009-2010 sezonu)

  bazen alt kümeyi boylaması gerekirken utanmadan ligde tutulan bir rakiple mücadele etmek zorunda bırakıldığın bir sezonda, rakibin düşüş yaşarsa yarışa tutunabilsin diye getirilen uydurma bir sistemle, attığın 9 puan farkın
  yarıya düşürülüp eritildikten sonra yıllardır kazanamadığın statta senden çalınmak istendiği bir süreçte tokat gibi bir sonla gelen şampiyonluktur.

  (bkz: süper lig 2011-2012 sezonu)

  bazen kek kalıbına girdiği için alay edilen, önceki sezon* efsane hocası planlı şekilde milli takım bahane edilerek kopartıldığı için üst üste üçüncü şampiyonluğu çalınmış bir takımın üç başkan, iki teknik direktör değiştirmesine rağmen elde ettiği üç kupalı, dört yıldızlı şampiyonluktur, dördüncü yıldızı takan ilk takım olabilmesidir.

  (bkz: süper lig 2014-2015 sezonu)

  bazen yolun ortasında kendisini tutsak eden başkanını ve teknik direktörünü sırtından atıp bunları değiştiren, ardından yıllar önce ayrı düşürüldüğü hocasıyla sezonun ortasında sürpriz şekilde kavuşan ve kebapçı polemiği ile örselenmiş bu hocasıyla kaldığı yerden kupaları almaya devam ettiğini cümle aleme ibret olurcasına gösteren şampiyonluktur. terim'i son dünya kupası eleme maçları öncesi milli takımdan kovanların bir kaç ay sonra dünya kupasına gidişi hiç etmiş bir biçimde onun ayağına şampiyonluk kupası getirmek zorunda kalmasıdır.

  (bkz: süper lig 2017-2018 sezonu)

  bazen maç sonu yapılan haksızlığı dillendirmekten başka bir şey yapmamış olan teknik direktörümüze 10 maç olmak üzere, başkanımıza, teknik heyetimize ve futbolcularımıza tff tarafından yağdırılan cezalara, 17 kulübün, tek derdi adil bir futbol yönetimi olan galatasaray'a karşı birleşip yayınladıkları skandal bildiriye, hocamız 8'de kapanır 18'de kapanır dediğinde aklınca alay edenlere, aldıkları zorlama beraberlikle belki de galatasaray'ı şampiyonluktan ettik diyenlere, biz kazandıkça galatasaray'ın kimyası bozulacak diyenlere ve daha nice galatasaray karşıtlığına karşı gelen şampiyonluktur.

  (bkz: süper lig 2018-2019 sezonu)

  şimdi önümüzde yeni bir sezon finali var. inanın tanrı ne andone'nin başına gelenleri unuttu, ne muslera'nın başına gelenleri unuttu, ne mide bulandıran 6 saniye kuralını unuttu ne de fatih terim'e ağzını açsa verilen 4 maç, 3 maç cezaları unuttu.*. ayrıca bu sezon, organize ve profesyonel kötülüğün beşiktaş ve fenerbahçe'ye yaptığı çifte standartlarla, galatasaray'a yaptığı haksızlıkları da gördü, kenara yazdı. şimdi yeni bir hesap vakti. neler olup bittiğini bir kez daha hep beraber göreceğiz. ama adalet er ya da geç mutlaka tecelli eder. kimse umudunu kaybetmesin.

  (bkz: süper lig 2020-2021 sezonu)
App Store'dan indirin Google Play'den alın