resim
İrfan Can Kahveci
Takım:Fenerbahçe
Mevki:Sağ Kanat
Yaş:27
Boy:1.76
Uyruk:Türkiye
 • 2186
  --- alıntı ---

  ick, ocak ayının başlarında taylan ve oğulcan'a galatasaray'a gelmek istediğini, bu konuda ne yapacağını bilmeyip onlara geldiğini söylüyor. taylan ve oğulcan düşünüp taşınıp arda'ya iletiyorlar. arda aynı akşam terim ile ick'yı görüştürüyor.

  terim, ick'ya "transfer işleri kolay değildir, hazır değilsen böyle bir sürece hiç girmeyelim, senin tutumun çok önemli" diyor ve ick'dan sözler alıyor. sonrasında terim topa giriyor. cengiz ve yk duruma sıcak bakmıyor ve ajandalarına göre aksiyon almaya başlıyorlar.

  *ara bölüm*

  galatasaray, aralık sonunda berat özdemir transferini bitiriyor. alex telles'ten gelen 2 milyon euro ile berat konusunda gençlerbirliği ile anlaşılıyor, albayrak 2 ocak'taki antalyaspor maçı esnasında statta transferin bittiğini önüne gelene söylüyor.

  3 ocak pazar günü araya ss giriyor, gençlerbirliği tek bir telefon dahi etmeden özdemir'i trabzonspor'a satıyor. bu sürecin sonunda galatasaray'ın cebinde ocak başı itibariyle 2 milyon euro'su olmuş oluyor.

  *ara bölüm son*

  galatasaray'ın elinde alex'ten gelen kullanılabilir 2 milyon euro olunca, gsk ibfk'ya 2 milyon euro teklif ediyor. "ffp sebebiyle paramız bu kadar, kabul etmiyorsanız masadan kalkıyoruz" diyorlar. yk ve cengiz "istedik ama kabul etmediler"e getiriyor.

  vaziyeti anlayan, yk'nın işi yokuşa sürdüğünü gören terim, bu durum üzerine gençlerbirliği maçı sonrasında tüm isimleri açıklıyor. edin visca gündemde hiç bulunmuyor ancak onu da gümüşdağ'a jest olsun diye terim ekliyor. iki gün sonra yönetim, ultraslan'a açıklama yaptırıyor.

  pazartesi günü yapılan açıklama üzerine, terim ve florya çok sinirleniyor, sonraki gün malatyaspor karşılaşması sonrası terim yalnızlık açıklamasını yapıyor ve buruşuk bir suratla "ben kimseyle görüşmedim" diyor. bunu izleyen cengiz küplere biniyor, terim'in görevine son veriyor.

  "teşekkür yazısı" isteyen cengiz'i yk sakinleştirmeye çalışıyor. albayrak istifa tehdidinde bulunuyor, günay ve birkaç yönetici cengiz'i desteklemesine rağmen bu şekilde olmayacağını ifade ediyor. sonraki gün basın toplantısı kararı alınıyor, aa haberi sızdırıyor.

  yk'nın yarısından fazlası bu duruma karşı çıkıyor, sonraki gün cengiz gündemde böyle bir şey olmadığını ama transfer yapmayacaklarını ifade ediyor. takip eden süreçte terim, "bırakırım" diyor. 10 gün kala transfere hız veriliyor.

  ick konusuna geri dönecek olursak, gümüşdağ galatasaray'dan kılınç + 8.5 milyon euro istiyor. galatasaray ise 5 milyon euro + belhanda teklif ediyor. pazarlık süreci uzuyor. 22 ocak'ta fenerbahçe ve ali koç topa giriyor.

  fenerbahçe daha yüksek bir teklif yapıyor, hafta içerisinde terim ick ile bir görüşme daha gerçekleştiriyor. fb'nin teklifinin daha yüksek olduğunu, transferin oyuncunun kararlılığına ve gümüşdağ'a isteğini ifade etmesine bağlı olduğunu söylüyor.

  ick ise kararlı olduğunu ifade ediyor, bunu üzerine terim denizlispor maçı sonrasında "ick da güzel duruyor" diyor. 31 ocak pazar günü, gümüşdağ albayrak'ı arayıp "kılınç + 6.5 milyon euro karşılığında tamam" diyor. galatasaray'ın teklifi ise 8.5 milyon euro + linnes.

  galatasaray bu teklifi kabul etmiyor. o gün başakşehir tesislerine gelen eb üzerine akşamüstü de ali koç geliyor, ick'yı bizzat ikna ediyor. ick, taylan oğulcan arda albayrak ve terim'in telefonlarına gün boyunca çıkmıyor. bu hadise üzerine ikili ilişkiler de zarar görüyor.

  sürecin devamında ick'ya kızgın olmayan terim, eb ile ikili oynadığını öğrenince rahatsız oluyor. taylan ve oğulcan'a da kükreyen terim, fernandes'le yetinmek durumunda kalıyor. onu da ilerleyen süreçlerde anlatırız. sevgiyle.

  --- alıntı ---

  https://twitter.com/...976985687097344?s=20

  daha sonra tansel taşanlar da olayla ilgili şöyle bir açıklamada bulunmuş;

  https://twitter.com/...994124754051075?s=20
App Store'dan indirin Google Play'den alın