• 15
    son 2 sezonun aksine bu sezon gözleri kanatan bir basketbolla euroleague'de yoluna devam eden litvanya temsilcisi. sarunas jasikevicius'undan en düşük profil oyuncusuna kadar komple çuvallamış durumdalar.

    o kadar leş bir şey sergiliyorlar ki parkede, kendilerini seyretmektense fiba avrupa ligi'nin en alt seviye takımını takip etmeyi yeğlerim. sadece kavga ederek basketbol mu oynanırmış amk. salon, taraftar, tarih vs. hepsine eyvallah ama ne bir oyun estetiği var takımda ne de göze hoş gelen bir hücum ve/veya savunma planı. euro 2004'teki futboluyla eleştirilen yunanistan milli futbol takımı en azından savunma futbolu sevenler için bir şeyler vadediyordu, zalgiris'te bu da yok. dün akşam oynanan mücadelede* shane larkin'e yaptıkları abuk sertlikteki faullerle iyice antipatik oldular. adamı resmen dövdüler sahada, hakem üçlüsü de buna bir güzel göz yumdu. bi' ara larkin isyan etti hatta "eeh ama yapacağınız işin avradını sikeyim" diye. son olarak; sevgili saras, iyisin hoşsun da, ota boka da yaygara koparılmaz ki be abisi. itiyorsun seni sevenleri.

    alex perez gibi, nigel hayes gibi teknik oyuncuların bu yapıda neden tutmadığı belli oldu, saha dışı nedenler haricinde.