UEFA Şampiyonlar Ligi 6. Hafta Karşılaşması
23:00 Parc Des Princes
5 - 0
 • 65
  bu maç için en temiz kurtuluş reçetesini buradan sizlere sunayım.

  çoktandır kafamı kurcalıyordu bu taktik. her zaman uygulanabilir bir sistem olmadığı için bugüne kadar denemek manasızdı ama bu maç işte o maç.

  her şey 30 temmuz 2019 bayern münih fenerbahçe maçı ile başladı. biliyorsunuz 58. dk'da bayern münih, thomas muller'in golü ile 6-0 öne geçmişti. maçı izleyenler maçın temiz 10-15'e gideceğini zaten görmüşlerdi. o sıra işte nabil dirar önderliğinde bir plan devreye sokuldu. tribünden gelen ıslığı bahane eden nabil dirar, topu yere vurup, oyundan çıkmak istedi, ortalık karıştı vs. thomas müller kendisini teselli etti, döndü "yaptığınızı beğendiniz mi ayı oğlu ayılar, adam küstü gidiyor" diye takım arkadaşlarıyla bakıştı ve o saatten sonra bayern maçı saldı. görüntüler aşağıda mevcut.
  https://www.youtube.com/watch?v=3XIy_VNXGn4

  dirar'ı o gün de takdir etmiştim zaten ben. (bkz: #2717799). takdir etmiştim ama kafamın da bir kenarı yazmıştım.

  şimdi bizim de acil durum planımız aynen bu olmalı. psg'li oyuncuların itibar edeceği bir oyuncumuz (örn: falcao, n'zonzi, muslera) skor 3-0'a falan gelirse, üstündeki formayı çıkarıp yere vurup, "sıçacam yabacanız işe" diyerek oyundan çıkmak isteyecek, itişecek diğer oyuncularla falan işte. tam o sıra başta neymar, mbappe, di maria, cavani, veratti, icardi *, thiago silva, draxler * olmak üzere psg'li bir oyuncu gelip "reis yapma s.ktr et, sen oyununa bak, ağzımızın tadı bozulmasın" diyerek teselli etmeye gelecek. oyuncumuz sonra formasını giyip oyuna dönecek ama bu olaydan sonra psg, bayern münih gibi oyun disiplinini elden bırakacaklardır ve rezalet önlenmiş olacaktır. anlayacağınız psg'li oyuncuların vicdanına oynayacağız, kalplerini kazanacağız.

  ben tuzlaspor, alanyaspor maçından sonra daha temiz bir çözüm bulamadım. karar teknik heyetin, uygularlar uygulamazlar artık kendi bilecekleri iş. ben görevimi yaptım, içim rahat. sistem oyunu istiyorsanız kaideyle* falan konuşun benden bu kadar. maç saati yaklaştıkça psikolojim daha da bozuluyor.