• 1
  galatasaray sözlük yazarları ve okurlarına selamlar,

  geçen haftalarda hagi ile de paylaştığım, kendi çapında küçük bir sosyal sorumluluk projesine dönüşen etkinliğe destek verebilmeniz için siz değerli galatasaray sözlük üyelerine çağrıda bulunmak istiyorum.

  eski adıyla çocuk esirgeme kurumu şimdiki adıyla çocuk evleri sitesinde kalan, kimi anne ve babasız, kimi fiziksel şiddet ve cinsel istismar mağduru 0-12 yaş aralığındaki çocuklarımıza ali sami yen stadyumunda bir maç izletelim istedik.

  hikayemiz bu kurumda görev yapan öğretmen bir arkadaşımızın "galatasaray maçına nasıl gidilebilir?" sorusuyla başladı.
  çocuk esirgeme kurumunda çalıştığını ve 0-12 yaş aralığındaki çocukların ali sami yen stadyumu'nda bir maç izlemek istediklerini iletiyor. yalnız bunun için kurumdan maddi destek alamayacağı için ücretsiz biçimde bunun gerçekleşme ihtimalini sorguluyordu. çünkü çocukların harçlıkları maç bileti alabilecek kadar fazla değildi ne yazık ki.

  kendisine bir lig maçı olmasa da türkiye kupası'nda oynanacak maçlar için bilet devirlerinden bir miktar bilet sağlayabileceğinden bahsettim. o anda ben de bu cevabımla sürece dahil olmuştum.

  4 aralık 2019 galatasaray tuzlaspor maçı bu etkinlik için en uygun maçtı.

  öncelikle galatasaray sözlüğün gücüne ve bu duruma kayıtsız kalmayacağına olan inancımla kendisine bilet bulması konusunda yardımda bulunabileceğimi söyledim. ardından hagi ile durumu paylaştım. ondan olur cevabını aldım ve maç tarihi ve bilet satış tarihi belli olunca da kampanyamızı başlatmak istedim.

  kurumdaki müdürlerden de gerekli izinler alındı ve başlarında gözetmenlik edecek 2 öğretmen görevlendirildi.

  toplamda 15 çocuğumuz ve bu çocuklarımızın başında olacak 2 de öğretmenimiz ile birlikte 17 adet bilet ihtiyacımız bulunuyor.

  çocuklarımızın passoligi var.

  burada önemli olan çocuklarımızın yaşı küçük olduğundan onları tek tribünde toplamak mecburiyetimiz var.

  örneğin doğu / batı üst ya da alt tribünlerden yalnızca birine odaklanıp (doğu üst çoğunlukta ise 413-414-415-416-417 bloklarda) sadece o tribündeki kombineli sözlük yazarları ve onların yakınlarından bilet devretmelerini isteyeceğiz.

  eğer batı çoğunluktaysa da batıdan.

  bunun için önce siz yazar arkadaşlarımızdan entrylerinizle devredebileceğiniz biletin tribününü ve bilet adedini yazmalarını istiyorum.

  17 adet aynı tribünde bilet devredecek yazar sayısına ulaşırsak bu işi başardık demektir.

  çocuklarımıza ali sami yen havasını solutalım. geleceğin galatasaraylılarına hep birlikte destek olalım.

  not: bilet devri harici maddi bir destekte bulunmamız mümkün değil. tamamen iyi niyetle baktığınızı biliyorum ama hem böyle bir parayı toplamaya bizim yetkimiz hem de kurumun da bunu kabul etmek gibi bir ihtimali yok.
  ancak bilet devri haricinde destek olmak isteyen arkadaşlarımız varsa çocuklara atkı, bere vb aksesuarlar alabiliriz.
  stadın önündeki gs store da 19.90 a atkılar, bereler var. 15 çocuk için 300 tl toplayabilirsek ben maç günü alıp teslim edebilirim. faturanın görüntüsünü de bu entrye eklerim.
  bunun için de katkıda bulunmak isteyen arkadaşlarımız bana ulaşırsa iban yollarım. gerekli parayı toplayamazsak ben paraları geri yollayabilirim.

  (bkz: göreyim benim takımımı)
  _______________________________
  24 saat bile dolmadan doğu üst tribünden yeterli sayıya ulaşmış gibiyiz. ben kurumdan devir yapılacak kişilerin tc kimlik numaralarını gün içerisinde alacağım. devir yapabilecek yazarlarımıza ulaşıp kendilerine kimlik numaralarını göndereceğim.

  atkı, bere vb hediyeler için ise özel mesaj ile görüştüğüm birkaç yazar arkadaşımız var. ben çocuk başına 20 tl gibi bir atkı bere alışverişi düşündüm. yeterli parayı toplayabilirsek çocukları iki kere sevindirmiş olacağız.
  ________________________________
  çocukların kimlik numaraları olan listeyi pazar sabahı gönderiyorlar. ben de en geç öğlene kadar devir yapabilecek doğu üst tribün bilet sahibi yazar arkadaşlarla iletişime geçeceğim.

  bilet devir işlemleri tamamlanınca hediye amaçlı verilecek atkı + bere için hagi ile çocuk başına 40 tl yeterli olacaktır diye düşündük. toplamda 600 tl ye ulaşırsak atkı + bere, ulaşamazsak 300 liraya sadece atkı alacağız. artan miktarı ben katkıda bulunan arkadaşlara iade edeceğim.
  _________________________________
App Store'dan indirin Google Play'den alın