• 3680
  iki birbirine zıt ama habercilik konusunda usta gazetecinin bu söylemlerini doğrulayan eski futbolcumuz. hem cüneyt özdemir hem de ünsal ünlü "abd'ye kaçan fetöcüler takai şoförlüğü gibi mesleklere geçimlerini sağladıklarını ifade ederek acındırna politikası yürütüyorlar" demişti. hayır sanki 90lar'dayız. yahu daha 1 sene önce hakan şükür'ün, abd'de lüks evinin önünde, lüks aracına eşya yüklerken fotoları çıkmadı mı? neymiş, geçimini über'le sağlıyormuş. oldu.

  hep böyleydi ama hakan şükür. hep mağdur ama mağrur(!). halbuki biz fetö, metö bilmesek de, hakan'ın hep takım içinde hizipçi, grupçu, adamcı olduğunu bilirdik.

  türkiye futbol tarihinin en iyi santraforuydu, evet. ne metin oktay ve tanju çolak gibi golcüydü, ne de lefter gibi estetik. ama kümülatif olarak ondan daha iyi bşr santrafor gelmedi. kendisinden sonra gelenleri ise hakan'ın değil yanına, yakınına bile yazmam.

  ama hakan hep bi "şey" di işte. onun döneminde galatasaray'da oynamak için ya yabancı olacaktınız ya da hakan'a yancı. fatih terim'in ikinci dönemini sonlandıran baş aktörlerdendi mesela. ama terim bile onu kadro dışı bırakamamıştı. bülent, hakan ünsal, arif gibi isimler kadro dışı kalmışken, hakan şükür takımın içindeydi. hatta her maç sonunda, elbette kameraları da alarak, kadro dışı kalan arkadaşlarını ziyaret ederdi. onların emeklerinden, çalışkanlıklarından dem vurur, yaşadıkları mağduriyeti anlatırdı. üyesi olduğu örgütün taktikleriymiş bunlar demek. şimdi anlıyoruz.

  ekleme:

  adamın 1 lexus, 1 de mercedes suv'si ve 1 tane de cabrio volkswagen'i var. gerisini, ilersini bilemem de bu adamlar için "abd'de aç ve evsiz kaldılar" demek komik. bu ülkede sadece daha düşük faiz var diye bank asya'dan kredi çeken insanların ve ailelerinin hayatı karardı.