• 1092
    kendisinden üst düzey performans alabilmemiz için köy yoluna yarış pisti yaptırmamız gereken futbolcumuz. adam temas sevmiyor, mücadele sevmiyor. bunları gördüğü an siniyor, kayboluyor. sadece top bana gelsin ama rakip gelmesin ve ben pas yeteneğimi konuşturayım istiyor. böyle bir ortam da türkiye liginde mümkün değil. kimse sahaya kendi futbolunu oynamaya çıkmaz burada. 1-2 istisna dışında* herkesin bütün planı tek tek oyuncularının zayıf yönlerini tespit edip bunların üzerine oynamak üzerine kuruludur. sende de baskı görünce, temas görünce kaybolan bi merkez oyuncusu var. seri kardeş gelmiş, kaliteli ayak. onu oyuna küstürmeyelim, topunu oynasın mı diyecekler? cidden böyle bişey mi bekliyorsunuz?

    fernando reges geldi, 5-6 hafta top oynadı. sonra fernando'nun sırtında baskı varken topu aldığında dönüp oyun kuramadığını fark ettiler. o günden sonra fernando stoperlerimizden her top aldığında sırtında minimum 1 rakip vardı. fernando'ya bunu yapan rakipler seri'ye buyur oyna mı diyecekler yani? burası türkiye ligi. buranın yolu köy yolu. seri de bu köy yoluna ya adapte olacak ya da yolda kalacak. 3. bir ihtimal malesef yok.

    evet 2 sene nice'de taş gibi top oynamış seri. ama seri'den verim almak sanıldığı kadar kolay iş değil. çünkü rakiplerin nasıl bir oyun anlayışı ile sahada olacağına sen karar vermiyorsun. zaten seri'den verim almak öyle yanına ona ayak uydurabilecek 2 oyuncu koymak kadar basit bir iş olsaydı kral olduğu nice'den ayrıldıktan 1 sene sonra biz seri'yi böyle uygun bir bedelle kadroya katamazdık.