• 59
    fenerbahçelilere ve ali koç sempatizanlarına bugün sorsan "bu ülkenin en büyük sorunu nedir?" diye. birinci sıraya liyakat yazmazlarsa ben de bir şey bilmiyorum. çünkü atatürk'ün takımı, cumhuriyetin son kalesi*. ama gel gör ki ne kadar iki yüzlü oldukları dümene geçince ayan beyan ortaya çıkıyor. tff'nin, pfdk'nın, tahkimin başından tutun federasyondaki çaycıya kadar en ince noktalara kendi adamlarını atadıktan sonra, yerleştirdikleri militanları savunmak için "çalıyor ama çalışıyor", "evet o bir hırsız çünkü kalbimizi çaldı", "bal tutan parmağını yalar" demelerine inanın ramak kaldı.

    yeter ulan yeter hiç mi düşünmüyorsunuz a milli takımdan sorumlu yönetim kurulu üyesinin selim soydan olduğu ülkede vatandaş yarın a milli takıma nasıl gönülden bağlanacak diye. adam belli ki fenerbahçe amigosu. ne işi var a milli takımla falan, gitsin kulübünde görev alsın. görmek istemiyorum tribünde kendini yerlere atacak kadar fanatik bir para babasının federasyonda yer almasını.

    edit: böyle bir pozisyonda olmaması gerektiğinin, orada sadece fenerbahçe lehine görev aldığının bir diğer işareti de kuralları bilmemesi. değişen penaltı kuralları ile ilgili hiç bir fikri yok. tek amacı tek derdi fenerbahçe'ye haksız kazanç sağlamak. evet gerçekten kendisine dahi sorsanız utanmadan "bu ülkenin en büyük sorunu liyakattir" diyecektir. bu adamlar böyle. görev kendi ve kendi gibi düşünenlerde değilse kesin en büyük problem liyakattir. ama tepki çekmeyeceğini bilseler rambo okan'ı mhk başkanı yaparlar.