• 2
  1. hafta maçları takımlar hakkında kesin karar vermeyi mümkün kılmaz ama en azından bir fikir verir. o kadar oyuncuyu kaybetmiş olmasına rağmen new england patriots adeta tarz değiştirmiş ve daha atletik bir oyuna geçiş yapmış. bu sene gerçekten çok büyük favoriler ama bu favorilik komple bir takım olmaktan geliyor. ayrıca antonio brown nfl'in en iyi receiver'ı falan değil. deandre hopkins'i izleyen bunu söylediğine tövbe eder çünkü. hopkins demişken houston texans takımını bu hafta çok beğendim. new orleans saints'in bu sene favori görünümlü hayal kırıklığı yaratan takım olacağını daha önce belirtmiştim ve houston-new orleans maçı tamamiyle houston kontrolünde geçti ama bitime 2 saniye kala 58 yarddan gelen field goal ile saints maçı kazandı.

  eagles redskins karşısında maç başında 17-0 geriye düşmesine rağmen toparlamayı başardı. bence şu an new england ve kansas'tan sonra en iyi 3. takım philadelphia eagles. kansas demişken belirteyim, mccoy fena bir rb değil. zaten pasa dayalı takımda run pass option oyunlarında genelde pas oyunu tercih edildiği için run opsiyonu orta seviye bir rb ile bile iş görür. yalnız ilk hafta tyreke hill kaybedildi ve bence çok ciddi bir kayıp oldu.

  dallas cowboys desteklediğim takım diye demiyorum ama gerçekten olmuş. dak prescott sezona çok iyi başladı. elinde zeke, cooper, gallup ve sonrada eklenen cobb gibi silahları olan bir takım, yeni bir koordinatör olan kellen moore'un hücum anlayışında özellikle rpo'larda çok canlar yakacak, çok. umarım o sene bu senedir.

  los angeles rams, bir pasifik takımı olarak en doğuda yer alan carolina karşısında çok erken bir maç oynamasına ve nispeten nfl'in ateşli bir taraftar grubu önüne çıkmasına rağmen çok da zorlanmadan kazandı. maçın tamamını izlemedim ama nfl network'te yarım saatlik özetine denk geldim. bu rams takımında bir şeyler eksik hissiyatı oluştu bende ama ne tam olarak bilmiyorum.

  los angeles chargers fena görünmedi ama melvin gordon ve geçen sene dallas draft etsin diye adeta yalvardığım derwin james'in eksikliğinde biraz tökezleyecek gibi görünüyor. gerçi gordon yokluğunda ekeler diye bir adam çok iyi maç çıkardı ama gordon makine gibi bir adam. ekeler ne kadar devamlı olacak görmek lazım. green bay packers hücumda eh işte ama savunmada çok çok iyi geldi bana. 2 senedir savunma üzerine yatırım yapıyorlar zaten. koç lafleur ile aaron rodgers ortaklığı zaten hücumu belli bir noktaya taşır ama savunma desteğiyle iyi takım olmuşlar.

  minnesota'da qb kirk cousins sadece 8/10 pas ile maçı bitirdi. zaten o takımda en beğenmediğim oyuncu takımın oyun kurucusu. koçları mike zimmer'a hayranım ama pas oyunu anlamında üst seviyelere çıkacak bir takımın run first oyunu ne kadar gidecek göreceğiz.

  baltimore çok farklı kazandı ama rakip bu sene ligin en kötüsü. pittsburgh çok fena dağıldı. flacco da denver'da biraz zor tutar.

  ilk hafta sonunda bana göre en iyi takımlar sıralaması;
  1- new england patriots
  2- philadelphia eagles
  3- kansas city chiefs
  4- dallas cowboys
  5- los angeles rams
  6- green bay packers
  7- minnesota vikings
  8- los angeles chargers