• 48
    27 yaşındaki arsenal oyuncusu. geçen yıl pek forma şansı bulamadı. ancak bir önceki yıl gayet iyi süre bulmuştu (46 maç).

    uçup kaçmaz elneny doğrudur. ne çok güçlüdür, ne de bir top kapma ustasıdır. ne de çok üst düzey bir pasördür. öyle çok hızlı ve çabuk da değildir. ama hepsinden biraz mevcuttur kendisinde. soğukkanlılığı iyidir. mısırlı bir oyuncuya göre taktik disiplinine bağlıdır. saha içinde verilen görevi layığıyla yapar. oyun içinde mücadeleden kaçmaz. oyun içi devamlılığı vardır. arada sürpriz şutlar çıkartır. çok kart görmez, sakatlık sorunu yoktur.

    yani hepsini alt alta topladığımızda belirli bir oyun şablonu içinde, görevini yapan, gayet verimli bir oyuncudur. takım içindkei asker oyunculardandır. tabii ki soru bizim ihtiyaçlarımızı kapatacak bir profilde olup olmadığı. bizim ihtiyacımız daha çok top kapma-pas arasında üst düzey, fizik gücü yüksek,yüksek enerjili-dinamo bir oyuncuydu. ama dediğim gibi şayet transfer gerçekleşirse elneny de kendisine verilen rolü fazlasıyla yerine getirecektir.