• 1
    15 mart 1994 doğumlu slovenya vatandaşı , şuan (bkz: nk maribor) takımında forma giyen sol kanat ve 10 numara pozisyonunda oynayabilen futbolcu.
    kendisi geçtiğimiz iki sezonda (bkz: nk celje) formasıyla toplam 61 lig maçında 26 gol 10 asist ile öne çıktı.özellikle dribbling yeteneği,dikine arapasları ile dikkat çeken vancas bu performansı ile (bkz: 2019-2020 sezonu yaz transfer dönemi)nde slovenya liginin önemli ekiplerinden (bkz: nk maribor) takımına 450.000 € karşılığında transfer oldu.

    vancas'ı erasmus hareketliliğim sırasında (bkz: nk celje) takımının 3 iç saha maçında canlı izledim. ilk izlediğimde istatistikleri hakkında bilgim yoktu. özellikle takımının hücuma çıkışlarında en göze batan futbolcu kendisiydi. izlediğim maçlarda skora da katkı sağlamıştı. transfer yapacağını tahmin etmiştim ancak serie a'ya gider diye düşünmüştüm ama anlaşılan kendisi slovenya'nın en başarılı takımı olan (bkz: nk maribor) da oynamayı tercih etmiş. bu performansını devam ettirirse önümüzdeki transfer sezonlarında serie a'ya transfer olacağını düşünüyorum. serie a dememin sebebi sloven futbolcuların çoğunun yurtdışında ilk durağı italya oluyor. olur da önümüzdeki yıllarda ülkemizden bir takıma gelirse açıkçası mutlu olurum.