• 781
    bu adam ilk geldiğinde sadece penaltı attığı bi kaç görüntüye bakarak böyle penaltı atacaksa gelmesin dediler. eleştirecek bi tek o konu vardı çoğu kişi at gözlüğüyle direk penaltı konusuna odaklandı. adam stopere geliyor ama bizimkiler penaltı gördü sadece bi tek penaltı konusunda eleştirdi.

    geçen gün bi yazı okudum. adamın biri diyor ki, amerika'daki arkadaşlarıma iş fikirlerimi anlattığımda bana o konuyla ilgili sana şöyle yardımcı olabilirim, şöyle kişiler tanıyorum tarzı yardımcı olacak, cesaretlendirecek tarzı konuşurken; türkiye'de onu şu yüzden yapmamalısın, sen hiç yaptın mı öyle şeyler, o zaten tutmaz diye en başta heves kırıcı konuşuyorlar diyordu. millet olarak olumsuz bakmaya, eleştirmeye, yıkmaya programlı herhalde beynimiz.

    adam tatilde lan. bırakın, salın şu adamları. saçma salak, takıntılı gibi adamdan robot olmasını bekliyorsunuz. adam 22 yaşında belki de ilk defa para kazanmış. kızıyla, eşiyle ilk defa üst seviye bi tatile çıkmış. bi hayatını yaşasın, eğlensin, mutlu olsun ya. daha kampa falan 1 ay var en az.

    bi insanları rahat bırakın. her şeyi eleştirmeyin. hayatta futboldan daha önemli şeyler var. klopp ne diyor oruç oyuncularına? hangisi mahcup etti? feghouli'ye de oruç tutuyor laf ettiler noldu? şu hastalıklı fikirleri bırakın. insanlara karışmayın.