• 63
  sanırım günlerdir #266467 kodlu entry'i hazırlamakta olan yazardır. bu entry'sine cevap vermek aslında ortada olan bir şeyi tekrar söylemek olacak ama belki kendisi gibi düşünenler vardır diye söylüyorum. kendisinin bana sallamayı planladığı entry'sinde;

  "gelin görün ki olay bu seri ofsayt operasyonu ile de bitmemiş. arkadaş kafasında kurduğu küçük,basit,ucuz planını bana yedireceği ön görüsü ile benim mesajıma cevap yazmış, mesajın içeriği kısaca şöyle '' servet ile alakalı tanımlarından ötürü karman dağıtılmış sende onun hırsını benden çıkarmaya çalışmışsın'' kısaca o bana orda ayar vermiş, ondan dolayı benim karmam 500lerden 2 haneli rakamlara düşmüş. ama bilmiyordu ki ben ona mesaj attığımda zaten karmam da bir düşme yoktu. yani benim bu yaptığı ucuz cinliği anlayamayacağımı ön görerek verdiği cevabın için boşluğuna aldırmamıştı."

  şöyle bir bölüm var. yani olayın temeli "karmam düşmedi ama seni keklemek için olayı tezgahladım". şu cümlede imla hatalarını es geçerseniz anlayabilirsiniz, "ama bilmiyordu ki ben ona mesaj attığımda zaten karmam da bir düşme yoktu."

  şimdi, büyük ihtimalle kendisi götü kurtarma adına bu entry'i silecektir, ama bana hakaret ettiği ve şimdi diğer yazarlara yutturmaya çalıştığı gibi oyun oynadığını söylediği mesajından önce #263942 şeklinde bir entry girmiştir. yani "bilmiyordu ki ben ona mesaj attığımda zaten karmamda bir düşme yoktu" gibi bir cümleyle insanları kandırmak yerine girdiği entry'leri önce kontrol etmelidir. bu entry'i okuyan ve akabinde "haysiyetsiz şerefsiz adam, salyalar saçarak oflamışsın beni, senin ak" anlamına gelen bir mesaj alan herkes karşısındaki kişinin karmasının indirildiğini düşünecektir ve karşısındaki kişinin odunlamasına tepkisine gereken cevabı verecektir. cevabını alan karma sevdalısı megalomanyak kişinin ne hissedeceği de umurunda olmayacaktır.

  son olarak, kendisi cidden anlamadığım bir şekilde sapıtmıştır. bir karma aşkı geliştirmiştir. o karma neresinde patlar bilemiyorum ama nasıl olsa patlayacaktır. karmasıyla pembe panjurlu bir eve taşınma, çocuk yapma hayallerini yıktıysam özür dilerim.

  not: kendisinin karmasını indirdiğim doğrudur, ancak bunu kendisinin uydurduğu gibi bana attığı saygısız mesajdan dakikalar sonra değil, ilgili mesajdan günler sonra yaptım. moderasyona böyle içi boş bir konu ile ilgili başvurduysa of verdiğim zaman dönemini öğrenmek için de başvurmalıdır. bu seri of olayını bokunda boncuk bulmuş gibi hönkürmesi de ayrıca hoş değildir. zira ben kendi ağzımla seri of verdiğimi defalarca açıkladım. git kumda oyna be abi, valla bulaşma bana.

  edit: bir de şu var ki (bkz: #263973) kendisinin karmasının 499 olmasına ve akabinde karmam düştü diye çığırmasına şaşırdığımı belirtmişim. yani bana saydırdığı mesajından neredeyse 1 saat sonra karması hala düşmemiş. hani beni günah keçisi yapmaya çalışıyorsun bari kanıtları ortadan kaldır, şopar seni.
Altyapı çalışmaları sebebiyle birtakım hatalarla karşılaşılması muhtemel. En kısa sürede hatalar giderilecektir!