• 118
  öncelikle hayırlı olsun.
  kendisinden biraz bahsetmek gerekirse, kendisi modern santrafordur. bu ne demek derseniz, yeni futbol düzeninde pas takımlarının kullandığı çabuk ve teknik bir santrafordur. firmino gibi gabriel gibi. aynı zamanda sol tarafta da oynuyor. eğer liverpool city tarzı bir oyun oynayacaksak ideal santrafor ama eğer oynamayacaksak 4-4-2 ya da 4-3-3 oynamamız lazım. kendisi üçlünün solunda ve ikiliden biri olarak oynayabilir.

  en önemli özellikleri: teknik ve son vuruş. öyle sert ya da kuvvetli veya çok çok hızlı vs bir oyuncu değil ama. tam anlamıyla bir modern santrafor. pres ve pas özelliği de iyi olsa bugün firminonun yerine oynayabilirdi. oyun tarzı sneijder gibi sola yanaşıyor.

  sol ayağını kullanmıyor.

  en öne çıkan vuruş özelliği şu: müthiş plase vuruyor, öyle ki top class seviyede. ceza sahasından ya da yaydan sağa çekerse büyük ihtimalle gol denebilir. çok sert şut atan bir oyuncu değil ama galatasaray tarihine gelen en teknik santrafor olabilir.

  city tarzı pas futbolu oynamayacağımızı düşünürsek tek forvet olarak ideal bir isim değil. ancak yanına bir elmander bulabilirsek çok önemli işler yapabilir. solda da başarılı olabilir.

  sonuç olarak: yetenekli ve iyi vuruş yapan golcü. türkiyede de bayağı atacağını düşünüyorum. böyle kaliteli santraforu özlemiştik.