• 49
    yıllardır basiretsiz bir şekilde yönetilen 30 milyon taraftara sahip kulübümüzün yapamayacağı şeyleri yapabilen fransız kulübü.

    şampiyonluğa ulaşamamış olmaları üzerinden yorum yapmak abes. fransa ligi'nde bir kere bu takım. biz dandik ligimizde ulaşıyoruz da ne oluyor? 18 yıldır uefa kupası kutluyoruz. bir arpa boyu yol gidilmemiş. son haftalarda taraftarın ittirmesiyle kazanılan 3-5 şampiyonluk, hep böyle. ben hatırlamıyorum stabil, rahat bir şampiyonluk aldığımızı. 12-13 sezonu sayılabilir bir tek. onun da içerisinde yine bir ton kargaşa, olay, kaos var. avrupa'da 2002-12 ve 14-18 arası, 14-15 yıl boyunca adımız okunmadı. nasıl bir rüya görüyor bizim taraftarımız anlamak güç. istikrarsızlıktan kırılıyoruz. şu son cl sezonlarımız başlı başına kepazelik. ha, ama roma kulübünü internet sitesinde 4. torbadan karşılaşmak istemedikleri takım anketinde galatasaray birinci çıktı ya, gerisi önemsiz.*

    bizim taraftarın aklına uyarsa daha çok rezil olur bu kulüp avrupa'da. şimdi denilecek ki o kadar transferi engelledi, baskı yaptı taraftar ve haklı çıktı. yahu bu taraftarın üstün bir özelliği değil, bu işleri yapanların basiretsizliğidir. normal olanı dile getirmek abartılacak bir şey değildir. türkiye gibi neredeyse her kurum ve kuruluşunun vasat altı zekalara mahkum edildiği bir yerde öyle görünmüyor olabilir sadece.