• 16
  futbolu bırakmak üzere birini brezilya'ya, diğerini katar'a yolladığımız; biri 35 yaşında, diğeri 36 yaşında olan iki efsanemizi avrupa liginde mücadele edecek olan takımızaa istiyormuşuz.

  kafamda tek bir seçenek beliriyor. cl gelirleri için acil başarı ihtiyacı ve avrupa arenasında kalıcı olmak.

  basarıya bu kadar aç mıyız diyorum kendime ama hayır daha gecen sezonun şampiyonuyuz. para mı lazım diyorum cl lig gelirleri için vs. evet. çünkü çok borç var. bunların hepsini mantıklı karşılıyorum ama daha mantıklı yolların olduğunu düşünüyorum ben.

  bence galatasaray taraftarının bi konu hakkında karar vermesi gerekiyor. avrupa arenasında kalıcı olarak mı para kazanmak yoksa 2000 jenerasyonundan faydalanarak para kazanmak mı?

  hesap yapmak istiyorum şu an sizinle. 15m ayak bastı parası aldık diyelim, marketing pool'dan 10m geldi diyelim, 1 galibiyet 2.7m 1 beraberlik 900b euro aldık. toplayalım 28milyon euro civarı bi para hesaplıyorum ben. *
  şampiyonlar ligine gidince bu parayı alabiliyorsun. biz bu sene aldık. iyi para.

  gelelim 2000 jenerasyonumuza. pırıl pırıl, sözlük ahalisi olarak kaliteli olduklarını düşündüğümüz, özellikle benim çok ümitler beslediğim atalay babacan'ı içinde barındıran bir ekip geliyor. verim almak için oynatmak zorundasın. bir tanesini oynattık şu an görüyorsunuz ilk 11'imizin vazgeçilmezi oldu daha şimdiden. her yerde çoğu top class takımın izlediği haberlerini okuyorum. evet ozan! artık ozan'ı satamama gibi bi durumun yok. *
  ozan gibi bi' tane daha çıkarıp satsan piyasanın fırladığı şu dönemde yine o meblağlara erişebilirsin, belki de daha fazlasını kazanabilirsin. hem gençlerin oynamış olur, hem de parlayan olursa * iyi paraya satarsın. iyi teklif gelmediğini düşündüklerinde de yabancı sınırı gelince elin rahata düşer, hem de yenilsen bile millet sesini çıkarmaz hatta gençleri oynattı diye sevinir.

  iki senaryo için de forveti zaten sike sike alacaksın da, hadi melo ve sneijder'i aldın üstüne diyelim. hedefimiz şampiyonlar ligi. başakşehir ve kasımpaşa bugün yenerse başakşehir ile 8, kasımpaşa ile 4 puan fark olacak. ve aynı puanda olduğun 4 takım var.
  şampiyonluk ihtimalin çok çok düşük. ikinci olma ihtimalin de bence düşük, avrupa ligi'ne gitme ise melo, sneijder gelmese bile zaten çok yüksek.

  demek istediğim şu.
  evet para lazım fakat bi tane genç oyuncunu parlatıp satsan yine o gelirlere eşdeger bi para alıyorsun. aha ozan! çıkar bi tane daha oyuncu. mis gibi 2000 jenerasyonumuz var. atalay var, celil var, yunus var ve daha birçok oyuncumuz var pırıl. çıkar oynasın çocuklar. gelişeni sat yine cl ile aynı parayı alacaksın zaten. 28m kazanamasan bile 20m kazanırsın. ne kaybedersin? ne kazanırsın? ne kazanırsın ben söyleyeyim 2000 jenerasyonunu kazanırsın. melo, sneijder alırsan bu çocukların önünü kapatırsın.

  hepimiz istiyoruz ikisini sözlükte ama sonra vay efendim biz neden oyuncu yetiştiremiyoruz diye ağlamayalım. yetiştiremezsin tabii ağbi, 35'lik 36'lık adamları alıp gençlerin önünü kapatırsan ye tiş ti re mez sin. 2000 jenerasyonundan da bi sikim elde edemezsin sonra.

  oyuncu transfer etmeyelim demiyorum edelim etmesine gerek varsa ama neden sneijder ve melo? başka oyuncu mu yok abi? neden hep aynı isimleri görüyoruz türkiye liginde? güven scout ekibine. dinamik, genç, faydalı olacağını düşündükleri birini al yine sesimi çıkarmam ben..