• 1163
    teknik direktörlüğüni aykut kocaman veya benzeri ismin yaptığı takımda olsa ne kadar iyi stoper olduğundan bahsedilecekti. hayır, ne ahmeti ne teknik direktör kocaman'ı övüyorum.

    yani demek istediğim tipik eski stoperlerden*, modası geçmiş olanlardan. hani tamam modernlik diyerek yeri gelince on numara oynayacak tekniğe sahip olsun genişliğinde değilim. o kadar da, afedersiniz, kravat olmayalım. ama koy bunu, yani ne yazık ki ahmet'imizi, defansa bam güm kaysın. başka bildiği yok. yani sadece defansif aksiyonlardan bahsediyorum bam güm diyerekten. bir de bu tiplerin akılları az biraz pozisyon almayı ve/veya hamle zamanlamasını biliyor. fakat ahmet şu ana kadar bunu gösteremedi bizde. ayrıca sol değil sağ stoper denmesine bunu destekler nitelikte bence. sadece kendi düşüncesinde oynayabilir nitelikte.

    bakın mesela serdar'a solda da sağda da oynar. arada pozisyon hataları - ki bu bence pozisyon hatası olarak değil oyun stili olarak değerlendirilmesi gerek. yani önde basan, kesici*- yapsa da mis gibi oynuyor. top arası iyi*. ahmette bu yok. dolayısıyla bu oyun düzeni, yani bizim olan, için iyi bir alternatif değil. maicon'un dahi gerisinde bence*. maicon yavaş diyorsunuz, tamam doğru, eyvallah ama ahmet hızlı değil mi onu görecek kadar bile beli dönmüyor ki.***