• 1
  günümüz sözlük camialarında ( nasıl bir giriştir allah ım bu) ne ifade ettiği tam anlaşılamamış bir değerdir bu. şimdi efendiler bir maç olur, bir olay olur, bir kişi ya da kurum olur hakkında girilen entry sayısı o nun değerini anlatmak için bir ölçüt olamaz. son zamanlarda bu konu hakkında birtakım yanlış düşüncelerin türediğini gördüğüm için bu konuya değinmek istedim.

  ekşisözlük semalarında aklıevvel bir insan şöyle demiş (rakamları sallıyorum).
  fenerbahçe taraftarı için girilen entry = 500
  galatasaray taraftarı için girilen entry =400
  beşiktaş taraftarı için girlen entry =300
  buraya kadar normal. kendince araştırmış yoruma açık olmayan bir bilgi sunmuş bizlere. ama arkasından kendi dağarcığınca yorum yapmayı da ihmal etmemiş. demiş ki " hakkında girilen entry sayısından da görüleceği üzere fenerbahçe taraftarı her platforma en kıskanılan (oha), adından en çok söz ettiren (helal) falan fa filan fa böyle sıralamış.
  şimdi iş bu entryi yazan arkadaşın fenerbahçeli olması hafifletici bir sebep olmakla birlikte üstünde durmuyorum zaten.

  ama kendi içimizde bile bazen bu yanılgılara düştüğümüzü görmek beni üzüyor.
  mesela ; (bkz: #233639)
  iyi niyetinden asla şüphe etmediğim arkadaşım böyle düşünmüş. ancak bu sözlüğün adnan polat'a rıdvan dilmen'den daha fazla değer verdiği, daha fazla önemsediği anlamını çıkarmamıza sebep değil. eminim kendisi de böyle savunmuyor.
  mesela en basit bir örnekle tarihimizde oynadığımız en önemli maç 17 mayıs 2000 galatasaray arsenal maçı hakkında girilen entry sayısı şu an sadece 94. evet topu topu doksandört. bucaspor ile oynanan bir kupa maçı bile daha fazla entry içerebiliyor.

  demem o ki burası bir sözlükse ki bence öyle popülerlik, entry sayılarına birebir etkilidir. böyle olması da normaldir.