• 175
    romantiklerin takımıdır. futbol; ruh, duygu, his, mis değildir. futbol kapitalizmin en önemli bileşenlerinden, bel kemiklerinden biridir. nedendir bilinmez, hiçbir mesleğe yapılmayan muameleler futbola yapılıyor. futbol; hep ruh, motivasyon, gaz gibi şeylerle açıklanmaya çalışılıyor. mesela hiç kimse iyi bir beyin cerrahı hakkında konuşurken "acayip hisli adam çok iyi gaz vermişler" demiyor ama futbol sade ve sadece uhrevi şeylerle açıklanıyor, ilginç.

    futbolda başarı; fizik kondisyon, doğru taktik anlayış, disiplin ve çalışmayla gelir. bunlar için de bir plan, program ve uygulayıcı gerekiyor. bunlar için de para gerekiyor. olayın ruhla, hisle falan alakası yok yani. kendinizi kandırmayın.

    ayrıca, italya milli takımının hücum etmeye dair tek bir planı yok. yapabildikleri tek "güzellik" için: (bkz: #2281004). seviyesi buralarda olan bir milli takım tabii ki dünya kupası'nda olmamalıydı. hücum futbolu oynamayan, yaratıcılığını geliştirmeye çalışmayan her futbol takımı italya milli takımı'nın yaşadıklarını eninde sonunda yaşayacaktır.