• 40
    2017-2018 sezonu itibari ile galatasarayımızın karşılaşmadığı söylenen rakip. 22 ekim 2017 galatasaray fenerbahçe maçında fenerbahçe'yi üçlersek bakalım daha başka ne bahane bulacaklar. benim tahminim bu sefer de fenerbahçe zaten kötüydü , ligin son şampiyonu beşiktaş ile oynayın da görelim diyecekler. onu da kazansak sadece ligde oynuyorsunuz, beşiktaş yorgun vs. diyecekler ki zaten konuşulmaya başladı.

    ancak kimse orta sıra ve düşme potasındaki takımlara saygı duymayacak. eğer bir gün taraftar, medya, futbolcu olarak saygı duymayı öğrenirsek zaten ligde zayıf takım kalmayacak. sadece bu söylemler bile ki kimin için söylendiği önemli olmamakla birlikle ligin değerini ciddi anlamda düşürüyor. örneğin ülkemize gelip anadoludaki deplasman maçlarına gitmemek için sakatlık ayağına yatan bir sürü futbolcu oldu bu ligde.

    öyle ki ciddi rakip değil dediğimiz takımlardan birisi senden öyle bir puan alır ki bütün dengelerin bozulur. demek istediğim bütün takımlara karşı aynı mücadele ile oynamak gerekli. oynamazsan biri ikisi gelir seni yener sonra liderin 8 puan arkasına düşersin daha liderle maç yapmadan.