• 3364
  ben ne şimdi ne de geçmişte fetoş isimli o gericiyi savunmadım, onunla ilgilenmedim. ama şimdi bu hükümetin sözüne bakıp da fetoş' a terörist diyemem. dolayısıyla birini öldürmemiş, birine kurşun sıkmamış hakan şükür' ü de fetoş' u seviyor diye terörist ilan edip eleştiremem. zira ben size güvenmiyorum. sizin bir dediğiniz bir dediğinizi tutmuyor. bırakın hakan şükür' ü, katil olduğu tescilli abdullah öcalan için bile bunlar söylendi zamanında. abdullah öcalan' a bunların söylendiği bir ülkede ben cesaret edip de kimseye terörist diyemem kusura bakmayın zira bu ülkede kimin terörsit olup olmadığını sadece iktidar belirliyor görüldüğü üzere. iktidarın da kararları sürekli değişiyor.

  yalçın akdoğan: öcalan’ın olayları okuma kabiliyeti ve tecrübesi var. mesajları sürecin geleceğini düşünen bir hassasiyeti yansıtıyor.

  mehmet metiner: öcalan’ın durduğu yer, türkiye’nin demokratikleşme sürecine katkı sağlayan bir yer. imralı’da çok anlamlı, çok değerli şeyler söylüyor.

  yiğit bulut: abdullah öcalan ortadoğu'da türkiye'nin önünü açıyor.

  yasin aktay: öcalan, dünyanın geleceğini iyi okuyup kürtler’in, pkk’nın önüne yeni hedef koymuştur. şartlarının iyileştirilmesi talepleri var. bu talepler normaldir, meşrudur.

  beşir atalay: abdullah öcalan kürtler’in lideridir.

  bülent arınç: dağa çıkışlar eskiye oranla daha nitelikli hal aldı.

  sadullah ergin: öcalan bölgenin ve türkiye’nin reel politiğini daha sağlıklı değerlendiriyor.

  nihal bengisu karaca: bebek katili denen bu kişi çıktı nevruz’da gerçekten kapsayıcı, insanlara geleceği gösteren ve helalleşme teklifi sunan bir konuşma yaptı.

  mehmet barlas: abdullah öcalan bile zamanın ruhunu yakalamışken...

  hilal kaplan: bir zamanlar “ölmeye hazırım” diyen öcalan, şimdi “yaşatmaya hazırım” diyor.

  abdulkadir selvi: öcalan bu süreçte sorumluluk bilinciyle hareket ediyor. ilerleyen aşamalarda öcalan’ın konumunu türkiye artık tartışmalı.

  emre aköz: pkk bir terör örgütü değildir.

  hal buyken ben iktidara güvenip de bunların yönlendirmesiyle hakan şükür' e terörist diyemem. 3 gün sonra bunların barışmayacaklarını ben nereden bileyim? pkk ile barışan fetöyle de barışır, niye barışmasın? hadi diyelim ki hakan şükür gerçekten terörist, kabul. e bu teröristi ben mi soktum meclise? terörist ise akp bünyesinde yer almış bir teröristtir.