• 4252
  takımda böyle bir silah var diye yatıp kalkıp dua etmemiz gerekirken hala bıdı bıdı bıdı laf edilen oyuncumuz. ezeli rakibinin olduğu gibi içinden geçip gol yazdı daha aynı akşam "ama oyun zekası düşük" deniyor. bunu diyenler cidden tespit yaptığını mı sanıyor ya?

  önce bruma'nın kategorisini anlayalım. atlet, sprinter, çok süratli ve dribblingci bir oyuncudan bahsediyoruz. daha 20'li yaşlarının başında olup bu karakteristiklere sahipken aynı zamanda oyun zekası ve olgunluğu müthiş kaç tane topçu var beyler dünyada? biliyorsanız sayın çok merak ettim.

  bir de büyük takımlarda böyle atlet ama bitiremeyen, yanlış kararlar veren oyuncular yok gibi muhabbetler gördüm ki tansiyonum düştü.
  ousmane dembele, emre mor, kingsley coman, oxlade chamberlein, anthony martial, leroy sane, memphis depay gibileri bank asya liginde oynuyorlar heralde? bunlara hangi takımlar hangi yatırımları yapmış bir bakın abi ya.

  ne yapsın bu çocuklar hızlarından alıp oyun zekalarına mı eklesin oyuna başlarkenki karakter yaratmada olduğu gibi? doğaları bu işte topu alıp gidiyorlar ama herkesten daha çabuk rakip kaleye kat ederken bir yandan topu nasıl kullanacaklarını düşünmek için az zamanları var. genç yaşlarda henüz mental olarak olgunlaşmamışken iş bitirmedeki istikrarsızlıkları da gayet normal. ama bunların patlayıcılıkları, tahmin edilemeyişleri, rakibin dengesini bozma gibi özelliklerinin de başka değerleri var. bu yüzden zaten önemliler.

  ilk geldiğinde müthiş gidiyor ama bitiremiyor deniyordu. şimdi müthiş gidiyor, bitiriyor ama oyun zekası düşük deniyor. merak etmeyin 2 sene sonra başka bi takımda izlerken "vay amk bu çocuk bizde oynadıydı" diyeceğiz çok kalmadı şunun şurasında. az rahat verin.