• 1
  dursun aydın özbek yönetimi'nin göreve geldikten sonra yaklaşık bir yıldır yaptığı icraatler, hayatının merkezini galatasaray yapmış insanları geçtik en alelade galatasaraylıları bile isyana sürekleyecek cinstendir. her hamlesi galatasaray'ı uçuruma sürüklemeye yönelik olan dursun aydın özbek yönetimi artık galatasaray taraftarı nezdinde meşruiyetini tamamen yitirmiştir. bu aşamadan sonra atılacak tek ve en doğru adım; asırlık camianın değerlerini hiçleştiren, özünde aydınlanma felsefesi olan galatasaray'ı günbegün karanlığa sürükleyen dursun aydın özbek yönetimi'nin istifa etmesidir. galatasaray'ın geleceği, akıbeti ve prestiji; akli melekelerini tamamen yitirmiş insanlar güruhuna devredilmeyecek kadar değerlidir. bu aşamada galatasaray taraftarının göstereceği refleks galatasaray taraftarının en doğal savunma mekanizmasıdır!

  galatasaray'ın geleceğiyle ilgili kaygılarımız yerini artık büyük korkulara bırakmıştır. galatasaray; kişilerin şahsi menfaatlerine, kendi isimlerini ve tanınırlıklarını artırmasına, kişi ve profesyonellerin aralarındaki hatır ve gönül ilişkilerine alet edilemeyecek kadar büyük bir değer ve markadır. galatasaray bir 'kardeşler' firması zihniyetiyle yönetilemez!

  galatasaray; yönetimiyle, icraatlarıyla, yaptıklarıyla ve yapmayı vadettikleriyle bir akıl, bir tutku, bir inanç, bir vizyon ve bir amaç müessesesidir. galatasaray'ı yönetmek için gereken liyakat; şahsıların kişiliğinden ve ruhundan verebileceği tavizler ölçüsünde değerlendirilir. mevcut galatasaray yönetiminin geçen bir yılda yaptığı yanlış, isabetsiz ve galatasaray ilkeleriyle bağdaşmayan icraatleri artık kabul edilemez seviyededir. yönetsel açıdan galatasaray'a verilecek bir zararın, tüm galatasaray camiasına, tüm galatasaray taraftarlarına ve tüm galatasaray ilke ve değerlerine verilmekte olduğunu hatırlatmak istiyoruz!

  galatasaray sözlük olarak; milyonlarca müşterisi olan bir ticarethanenin değil, yüz binlerce gönül vereni olan, takımını gönülden seven ve desteklen bir inancın nöbetçileri olduğumuzu tekrardan hatırlatmak istiyoruz.

  tüm bu sebeplerle mevcut galatasaray yönetim kurulunu onuruyla istifaya; aksi durumda ise galatasaray genel kurulunu galatasaray ilke ve değerleri ölçüsünde görevini yapmaya davet ediyoruz!

  bilinmelidir ki; her ne kadar son söz galatasaray genel kurulunda olsa da icazet fikri hür, vicdanı hür ve irfanı hür galatasaray taraftarı'ndadır!

  son olarak ayrıca belirtmek istiyoruz ki;

  galatasaray'ın içinde bulunduğu bu kaotik durumunun müsebbibi sadece mevcut galatasaray yönetim kurulu değil; çağın gerekleri karşısında kendisini yenileyemeyen ve geliştiremeyen galatasaray camiasının ta kendisidir! suçu sadece en yakındakilere atarak süregelen bu kötü durumu bertaraf etmeye çalışmak nafile bir çabadan ötesi değildir.

  bizler -fikri hür, vicdanı hür ve irfanı hür galatasaray taraftarları olarak- biliyoruz ki; yakın geçmişteki yönetimler de içinde bulunduğumuzun bu durumun sorumlusudur. bu gerçeklere göz yummak ise galatasaray'ı çıkmaz bir döngüye sürüklemektir!

  bu sebeple galatasaray'ı yönetmeye namzet kişiler bu gerçekler karşında hareket etmeli ve adımlarını buna göre atmalıdır!

  galatasaray; bir zümreye ait olmayı ve iki direk arasına sıkıştırılmışlığını 60'lı yıllarda büyük galatasaraylı metin oktay'la beraber yıkmıştır!

  galatasaray; 80'lerde florya'da gözü gibi baktığı çimleri sulayan büyük galatasaraylı jupp derwall'le büyük umutlara yelken açmıştır!

  galatasaray; o çimlerde büyük umutlarını yeşertmeye çalışan ve henüz 16'sında yaptığı antreman maçının ortasında yüreği duran dursun özbek'le ölümsüz olmuştur.**

  galatasaray; milenyumda, fatih terim'le, gheorghe hagi'yle, hakan şükür'le inanılmayanı başarmıştır!

  galatasaray; ölümsüz kurucumuz ali sami yen'in koyduğu o amaç* doğrultunsa var olmuştur!

  galatasaray; artık kendi kabuklarını kırmalıdır!