• 522
  kendisinin gelmesine karşı çıkanlardan biriyim ben de. fakat, niasse her gol attığında ya da iyi performans gösterince oklar zamanında niasse'yi istemeyen taraftarlara çevriliyor. inceden laf sokmalar, ibrahimovic'ler falan ağızdan düşmüyor. niasse'nin neden istenilmediğini anlatmak istiyorum belki daha açıklayıcı olur.

  tarihi olaylar, gerçekleştiği zamanın koşullarına göre değerlendirilir. bunu da öyle değerlendirmenizi rica ediyorum. zaman makinasını çalıştırın ve sonraki kısmın 2015 yazındaki fikirler olduğunu unutmayın.

  neden niasse istenilmedi?

  1. burak ile benzer tipte forvet olması.

  fiziği ve oyun tarzı burak'ı çok andırıyordu. boyuna göre hızlı, hava topu çok etkili değil, savunma arkasına koşuları en büyük silahıydı. taraftar ise elmander tipi, mücadeleci, top tutabilen, indirebilen bir oyuncu istiyordu. farklı tip bir oyuncu yani. ikinci bir burak'a gerek olmadığı düşünüldü. hala da böyle bir forvet isteniyor taraftar tarafından.

  2. yüksek seviyelerde kendini kanıtlayamamış olması.

  akhisar gibi bir anadolu takımında parladı. akhisar hücum taktiği savunma arkasına etkili forvetini kaçırma olan bir takımdı. ileri uç ismi gekas'tı, niasse oldu. isim değişti ama şablon değişmedi. nitekim akhisar'dan sonra lokomotiv moskova'ya gitti ve oradaki ilk sezonunda tüm kulvarlarda 19 maça çıktı ve 6 gol attı. bu sezon yaptığı çıkışı yapamamıştı yani. 2015 yazındayız, unutmayalım. galatasaray'a gelecek her futbolcu, yüksek seviyelerde kendini kanıtlamalı mı diye sorarsanız, size hayır, haklısınız derim. ee neden niasse öyle olmalı o zaman derseniz, bunun sebebine de bir sonraki maddede değinmek istiyorum.

  3. burak'ı yedek kulübesine gönderecek forvet istenmesi.

  burak'ın özellikle şampiyonluk yolunda düşük performansı ve kaçırdığı goller, şampiyon olunmasına rağmen taraftarın unutmadığı bir durumdu. forvet istenirken de, hamza hoca'nın demeçlerinin de etkisiyle burak'ın kesilmesinin zor olduğu ortaya çıkınca, onu ismiyle yenecek, kariyeriyle şüphe bırakmayacak bir oyuncu beklendi hep. şimdi eğri oturup doğru konuşalım, niasse alınmış olsaydı galatasaray'da yedek kalacaktı. bu sezon gösterdiği performansı büyük olasılıkla sergileyemeyecekti. maalesef burak kesilmiyor arkadaşlar bizim takımda. gelen her hoca burak'ı ilk 11 oyuncusu düşünüyor, bunu unutmayalım.

  4. 2015 yaz transfer döneminde konuşulan, dolaşan isimler.

  ibrahimovic ayrı bir konu ama ibrahimovic'e gelene kadar da birçok forvet ismi konuşuldu. gignac, gomez, sigthorsson, torres falan filan konuşuldu. hadi bunları geç. ibrahimovic gibi bir isim ortaya atılınca herkes ister istemez, niasse gibi diğer alternatifleri rafa kaldırdı. elinizi vicdanınıza koyun, ibrahimovic mi niasse mi? ben şahsen ibrahimovic olayına hiç inanmadım ama uzun bir süre yönetimden bir açıklama gelmeyince, merak etmeye başladım. ibrahimovic meselesinde suçlu 100'de 100 yönetimdir. yalan haber yapan medyaya prim verdi, bunun sonucunda taraftar doğal olarak tepki gösterdi ve moral kaybetti. ayrıca maddi tablonun şu an bildiğimiz gibi kötü olduğunu bilmiyordu kimse. o yüzden, bu isimlerin transfer edilebileceğine inanıldı. bu isimlerin yanında doğal olarak niasse'nin esamesi okunmadı ve taraftar tarafından d planı falan olarak falan düşünüldü. ancak kimsenin alınmayacağı ortaya çıkınca, niasse bari alınsın sesleri çıkmaya başladı. bu tabloyu gayet normal karşılıyorum. yönetimin işbilmezliği.

  şu an niasse geliyor deseler, havaalanına koşarım ama o zaman durum farklıydı ve bütün bu sebepler dolayısıyla da olası niasse transferine de tepkiler farklı olacaktı ve oldu. bunu gözardı etmeyelim.

  edit: sanki savaş veriyoruz anasını satayım. her maç niasse gol atsın da sözlüktekilere ayar vereyim'in falan peşinde herhalde adam. burada ben demiştim demek için mi yazıyorsun anlamadım. adamın tek derdi bu. işine gelmeyen her şey saçmalık. tek istediği, zafer. sen kazandın, sen bildin, aferin. kafaya bak.