• 25
  doğum günün kutlu olsun aslan kardeşim.

  lan lanet olsun bu özel günlere. yemin ederim durduk yere insanı bunalıma sokuyor. doğumgünü, yılbaşı falan psikolojiyi acayip bozuyor. olm dün de kimse yoktu yanında, bugün ne fark var? özel günmüş hay lanet olsun ya. yalnız insan özel günleri hayatından çıkartmalı. yoksa böyle duygusal patlama yaşıyor.

  ilk önce söyleyeyim intiharmış falan sakın aman ha. 15 senedir aktif olarak yaşıyorsun artık öğrenmiş olman lazım, gerçek hayat tam bu senin benim gibilerin yaşadığı. her işimiz rast gitse, her şeyi istediğimiz gibi yapabilsek bu hayatta sen cidden zevk alır mısın ondan? sen tırmalamaya alışmışsın, rahat bize batar kardeşim. o yüzden haline üzülme. seni sen yapan zaten bu sıkıntılar. sen de zaten bunu sevmesen 15 yıl yalnız olmak yerine 15.gün sünepe olmak için bi akrabanızın yanına dönerdin.

  daha da dürüst olayım, ihtiyaçtan işlere girmişsin geçici iş hepsi. hepsi de bok gibi işler. sen bunların hangisinde mutlu olabileceğini düşünüyorsun? o yüzden boşver. olmuş olan en hayırlı olanmış.

  sen kendini salmadan, çabalamaya devam et. insan şu yazdığını görse zaten senin boş bi adam olmadığını anlar. ben sana söylüyorum sen deneyeceksin, deneyeceksin olmayacak. sonra bir gün ittire ittire zorla bir şey olacak. sonra bi bakmışsın önündeki bend yıkılmış, hayatın su gibi akıyor. bugünleri düşünüp gülümsersin. çünkü ilahi adalet böyle çalışır. allah'ın bir iami zül celal-i vel ikram. ilk önce celal sıfatı tecelli eder, sonra ikram. ilk önce sıkıntı verir ki, üstündeki yük azalsın. senin gerçek kişiliğinin önündeki engeller kalksın. mesela başkasını için olmazsa olmaz gereksiz şeylere sen derdini yiyeyim senin diyorsundur eminim :) işte sen aslında onlardan ne kadar öndesin.

  zaten çok parası olması insanın iyi değil. insan rahat gördü mü gevşer, duygularını kaybeder. doğası böyle. bin lira boktan bi eşyaya verirler ama ihtiyacı olana 10 lira vermezler. çünkü rahatlık merhameti öldürür. ben adım gibi eminim sen çok merhametli birisindir. seni de zerre tanımıyorum ama senin gibilerin ortak özelliğidir merhamet. ne kadar merhametliysen, allah'a da o kadar yakınsındır.

  hayat sana zorluk çıkarırsa çıkarsın güzel kardeşim, sen içindeki bu merhameti kaybetme. içinde merhamet yoksa hiçbir bok olamazsın. merhametin varsa da hiçbir şeyin olmasa bile mutlu olursun yine de. senin gibi insanlar olmasa bugün lösev olmazdı. yokluktan çocuklarını kaybeden insanlar lösev'i kurup başkalarına umut olamazdı.

  sen bugünlerini unutma. içindeki merhameti kaybetme. ileride allah sana çok güzel günler yaşatır. ileride dersin gerçekten geçmişte yaşadığım şeylerin bi sebebi varmış.