• 55
    öncelikle bu maç hakkında verilen karar tam manasıyla skandaldır çünkü kulübümüzün ihlal ettiği herhangi bir kural bulunmamaktadır. biraz tbf kadınlar süper ligi yabancı kuralını araştırdım. kural kadroda en fazla 4 yabancı oyuncuya izin veriyor. bu oyunculardan da en fazla 2 tanesi kıtadışından olabiliyor. yani isterseniz 4 avrupalı ile oynayabiliyorsunuz ancak 4 amerikalı ile oynayamazsınız. bilal'e anlatır gibi anlatırsak 4 avrupalı, 3 avrupalı-1 amerikalı ya da 2 avrupalı-2amerikalı oyuncu ile oynamanız şart. başka ihtimal olmuyor. bu 4 oyuncuyu da aynı anda sahada tutabilirsiniz. takımımızdaki yabancılara bakalım; avrupalı yabancılarımız jelena dubljevic, petra kulichova, nuria martinez; takımımızdaki tek amerikalı jewell lloyd ve lynetta kizer de bosna hersek ve abd pasaportlu. agü maçı öncesinde lynetta kizer'e bosna hersek pasaportuyla lisans çıkarılıyor ve maça lloyd, kulichova, jelena ve kizer ile çıkıyoruz 3 avrupalı 1 amerikalı yani. kurala göre problem yok. maç nizami bir şekilde oynanıyor ve agü kazanıyor. buraya kadar her şey normal. bu maçtan sonra ilginç bir şey oluyor. kansız tbf bir anda kizer'in abd pasaportu ile lisans çıkarılması gerektiğine hükmediyor. burada da bizim yöneticilerin beceriksizliği ortaya çıkıyor. kardeşim bunu neden kabul ediyorsunuz? kadının bosna hersek vatandaşlığı var ve bu pasaport ile lisans çıkarılmış işte. neden kıtadışı oyuncu hakkımızın avrupa pasaportlu bir oyuncu ile gasp edilmesini kabul ediyorsunuz? maç öncesi yapsanıza itirazınızı. örnek veriyorum, jelena dubljevic'in sakatlandığını düşünün. o anda da bulunan tek 3 numaranın amerikalı bir oyuncu olduğunu kabul edelim. siz kizer'in kıtadışı oyuncu lisansını kabul ederek böyle bir senaryoda lloyd-transfer ve kizer'in aynı anda kadroda olmasını engellemiş olacaksınız. böyle kulüp mü yönetilir. bakın oturduğum yerden pijamalarımı giyerek yarım saatte ulaştım bu bilgilere. yazıktır bu kulübe.

    neyse yönetlim inanılmaz bir hata yaparak abd pasaportlu lisansı kabul etti ve kizer fenerbahçe maçına kıtadışı oyuncu olarak sahaya çıktı. kadroya bakıyoruz. yabancı oyuncularımız, jelena, martinez, lloyd ve kizer. 2 avrupalı ve 2 amerikalı. yabancı kuralının herhangi bir ihlali yok. bizzatihi tbf onaylı lisansla bu maça çıkmıştır kizer. bu maçın hükmen mağlubiyetimizle sonuçlanması tarihin gördüğü en büyük skandaldır. saha içinde hiçbir kural ihlal edilmemiş sadece fenerbahçe çirkeflik yaparak sahadışı bir kural bularak masa başında kazanmaya çalışmıştır. ve adım gibi eminim bu kumpası tbf ve fenerbahçe el birliği ile kurmuştur. yoksa kimse bana zaten lisansı çıkmış ve bu lisansla bir maç oynamış oyuncunun sebepsiz yere lisansının değiştirilmesini hem de galatasaraya aleyhine değiştirilmesini açıklayamaz. galatasaray bu durumda hiçbir avantaj sağlamamış aksine bir kıtadışı hakkını kaybetmiştir.

    bu saatten sonra yapılacak iş hukuki bütün yolları deneyerek maçın hakkının verilmesidir. bu konuda gerekirse cas'a gidilmelidir. bütün hukuk yolları tükenirse de takım kesin olarak ligden çekilmeli hatta şube kapatılmalıdır. çünkü bu takım baya baya kumpasa gelmiştir. hem de ligin düzenleyicileri tarafından. bu durumda zaten bu ligde oynamanın çok da anlamı kalmıyor.

    not: yazıda bir yere yerleştiremedim. hükmen mağlup sayılmamıza neden olan madde şu: "bir yabancı oyuncu eğer çift vatandaşlığa sahipse kendisi birisini noter huzurunda tercih eder ve seçtiği vatandaşlığı değiştiremez". evet bu maddenin varlığına rağmen tbf oyuncunun lisansını değiştirmeye kalkıyor. kumpası görüyosunuz değil mi? hata değildir bu net kumpastır. bir başka açıdan bakarsak tabi galatasaray yönetimi de bu maddeye rağmen lisans değişimine itiraz etmiyor. onlara da tekrardan saygılarımı sunuyorum.