• 230
    selamun aleyküm hocam bundan 3 ay önce oynattığın futbol konusunda hoşnutsuzluklar olsa da gerek verdiğin demeçler, gerek gösterdiğin tevazu ile değişmez adamdın. 100 taraftarın 98'i koşulsuz 1 sene daha arkandaydı. gökyüzünü siktiğimin çocuğunun ardından çölde vaha gibiydin hocam. mesela ilk maçın akhisar maçında oynattığın futbol hala aklımda burak yılmaz'ı futbolcuya evriltmeye çalışan futbolun sadece tabela yapmak olmadığını anlatan ilk galatasaray hocası sen gibi gelmiştin o maç. iyi başlangıç ardından uzun galibiyet serileri ile baya iyi gittik takıma güven geldi. deplasmanda gelen beşiktaş' galibiyeti ile bir anda tüm hepsini puan olarak olmasa bile arkana aldın. sonra sonucun oyundan daha önemli olduğu mevsimler geldi oyun kötüleşti ama sahadaki oyun değil sonuç mevsimiydi. bir şekilde kazandın hem de arkanda iyi bir taraftar desteği yoktu hocam. beşiktaş maçında bile 50 bin kişinin doldurduğu statta görselllik vardı, kalabalık vardı maçı alacak kabiliyet yoktu. hakemi rakibi baskı altına almaya yönelik bir hareket yoktu. hepsini passolig sebebiyle evimden izledim senin bu boktan futbol senesinde yanında olmayı da çok istedim.

    yaptığın transferleri jem dışında anlayabiliyorum. bilal bu lig için önemli adam ve taraftardan çekinme aklındaki neyse kullan. sabri geçen sezon kötü sezon geçirmedi ve maaşını tl olarak verdin. yaz başında maaşı 1.6milyon euro iken şu anda maaşı 1.35 milyon euro seviyelerine kadar geldi. sağolsun baştakiler sayesinde sürekli değer kaybeden türk parası göze alındığında oldukça iyi karardı. lionel carole ve jose rodriguez'i iyi seçip bulmuşsunuz o maliyetlere iyi transferler. podolski'nin de euro 2016 hayali ve klası yeter. grosskreutz dursun ve ekibinin müthiş yetenekleriyle 6 ay yok belki ama o da fiyat performans açısından kağıt üstünde iyi transfer.

    zaten hocam sorun aldıklarında değildi. biz 6 sezon canaydın 3.5 sezon adnan polat gördük yakın tarihte. en büyük rakibimiz aynı gün edu, lugano, kezman ve deivid ile imzalarken biz şampiyonlar ligi oynayacağımız kadromuza inamoto transferi ile girdik. beşiktaş bile delgado, ricardinho almıştı o sezon. sosyal medya falan biraz şartlar değişti belki ama asla aç gözlü doyumsuz falan değiliz. futbolun transferden ibaret olmadığını da biliriz. sosyal medya yöneticilerinin söylediği gibi futbolu fm'den ibaret sanmıyoruz. sorun hocam taraftarı aptal yerine koymanızdı, uygun şartlara sahip ama almayı bile düşünmediklerinde ve kameralar önünde satmadıklarındaydı. maxi perreira'yı almayı düşünmedin pahalı dedin geçtin. mbia bonservissizdi ve senin şartlarında melo'yu yollamayı düşünüyorsan mbia'dan uygun bir adam yoktu trabzon'a kaptırdın. şunu çok iyi biliyorum forvet ve stoper istedin. ikiside alınmadı, çıkıp televizyonlara tek bir isyan bile etmedin dursun'a ve yönetime. sen onları satmadın belki ama hocam onlar seni ilk kelle istendiğinde satacaklar. takım içi denge deyip çok saçma açıklamalar yaptınız. başta cüneyt tanman ardından sen tanman görevi bıraktıktan sonra direk arkadan vurdu sen sessiz kaldın fazla iyi niyet fazla sükunet sağlıklı değildir hocam.

    bugün hocam tek bir maçla* bunların hepsini silemezsin 2015 yazı o kadar boktan ve yorucu bir yazdı ki kafa olarak seni çok sevenleri saygı duyanları bile üzdün. bugün hocam hepsinden farklı bir gün avrupa bizim için farklıdır, önemlidir. roberto mancini'yi hem giderken yaptığı klas hareketten daha çok avrupa'da semih kaya dışında tüm türk oyuncular sürünürken ayakta tutmasıyla hatırlıyorum. gökyüzünü siktiğimin oğlunuda 4 yediği dortmund maçının ardından bizim için lig önemli demesiyle silmiştim. güzel olan şu ki hafta sonunda başakşehir'den de 4 tane yemişti. avrupa bizim için farklıdır hocam. belki beşiktaş'lı için de farklıdır, fenerli için de farklıdır ancak bizim için onlardan daha farklıdır. bugün senin galatasaray kariyerini şekillendirmek için en önemli maçın. bugün atletico'dan öyle ya da böyle galibiyeti alırsın ivmeyi bulur burada kalırsın veya bugün atletico'ya yenilirsin ve o gereksiz koruduğun seni çok sevdiğini söyleyen yönetimden bile önce gidersin. bu maçtan alacağın puan veya puanlar ile direk bahar gelmeyecek seni son 16'ya atmayacak belki ama yavaş yavaş her şey rayına oturacak zaman geçtikçe bu kötü 2015 yazını unutturacak. bugün senin tekrar galatasaray hocalığı için doğum günün, bizim berbat geçen bir şampiyonlar ligi sezonun ardından düğün günümüz, onların da kabuslarının geldiği gün olsun allah yardımcın olsun.