• 189
    instagram'da kimin fotoğraflarını beğendiği hiçbirimizi ilgilendirmeyen scout.

    edit: bu adamın işini yapmadığı algı nasıl oluşuyor tam anlayabilmiş değilim ayrıca. ben bu adama karşı nötrüm. neden mi? çünkü biz bu adamın kimleri takip ettiğini bilmiyoruz, ekibi ne yapıyor bilmiyoruz. belki o ve ekibi gerçekten iyi bir iş çıkarıyorlar kendi adlarına. fakat yönetim ya da teknik direktör veya futbol şube sorumlusu (her kimse) bu ekipten görüş almıyor belki. yahut tavsiye istemiyor. belki adamlar dünya kadar oyuncu takip ediyor fakat teknik ekip örneğin ben sadece podolski'yi istiyorum. bana onunla ilgili rapor ver diyor. onlar da veriyor. aksinden nasıl emin olabilirsiniz? şimdi diyeceksiniz ki gözlemlediğin adamları almıyorsa yönetim neden orada duruyor hala. farz edin çalıştığınız iş yerinde siz işinizi oldukça iyi yapıyorsunuz. fakat patronunuz ve yönetiminiz sizin görüşlerinizle tümüyle ilgilenmiyor. sadece arada gelip fikrinizi alıyor. siz işinizi iyi yaptığınızı düşündüğünüz için içiniz rahat, iyi de para kazanıyorsunuz. ne dersiniz? hayır ben kim alınacak diyorsam o alınacak mı? yoksa işinizi yapmaya devam mı edersiniz? siz o şirketin patronu değilsiniz, genel müdürü veya genel koordinatör ya da ne haltsa değilsiniz.

    bir başka boyutu daha var. bazı arkadaşlar diyebilir ki 'geçen günlerde bir altyaş kategorileri turnuvasına galatasaray scout yollamamış. bu nasıl scoutluk?' evet bizim de orada olmamız gerekir. buna hemfikirim. fakat bunun sebebi yine yönetim değil midir? scout yollamıyor isek bu yönetim kabahati değil mi? ne yapacak bu scout ekibi tüm konaklama, yeme içme, ulaşım giderlerini ceplerinden mi ödeyecek mesela? yönetim göndermiyor. önceki paragrafta sorduğum gibi siz olsanız kendi cebinizden bunların ödemesini yapıp gider misiniz? yine biliyorum. bazı arkadaşlar diyecek ki o zaman bu adamlar adam yerine konmuyorsa neden halen orada duruyorlar. yahu peki siz kulübün içindeki görev dağılımından nasıl eminsiniz? tekrar etmiş olacağım fakat belki yönetim bu adamlardan sadece kendi istedikleri, transfer edecekleri isimleri raporlatıyor, onlardan tavsiye istemiyorsa? belki adamlar kendi iş bölümleri içinde iyi çalışıyorsa?

    ayrıca işini iyi yapmazsa instagram'da kimin fotoğrafını beğendiği sorgulanırmış, bizi ilgilendirirmiş. senin patronun senin yaptığın işi beğenmiyorsa ki burada patronu da değil. dışardan herhangi biri tam anlamıyla senin iş bölümünü bilmeden sadece dışardan gördüğü kadarıyla senin çalışmanı beğenmeyip ya da çalışmadığını düşünüp sana 'oooo instagram'da kimleri beğeniyorsun? işini yap. karı kız kovalama.' dese cevabınız ne olurdu? ki instagram fotoğraf beğenmek adamın kaç dakikasını alabilir yahu? adam belki takside otururken, belki restaurantta yemeğini beklerken veya affedersiniz ama tuvalet ihtiyacını giderirken girip fotoğraf beğeniyor. gerçi işini iyi yapmıyor. yemek de yemesin, tuvalete de girmesin diyecek insan var yani. benim ki de laf.

    sözün özü. ne tam anlamıyla görev bölümünü biliyoruz. ne üstlerinin ondan beklentilerini biliyoruz. ne verdiği raporları biliyoruz. şahsen tanımam, etmem. engelli bir kişi olduğu için de pozitif ayrıcımlık yapmak için de bu entryi girmiyorum. yukarda dediğim gibi tamamen nötrüm kendisine karşı. onu koruma falan gibi bir anlam da yok bu entryde. fakat sapla samanı karıştırmayalım. kimsenin özel hayatı kimseyi ilgilendirmez.