• 755
    bu adamı bi ayrı severdim ya... gol sevinçlerinde de hop atlardı reklam panosundan açık tribüne gelirdi. nedense genelde yeni açık tribünü olurdu bu. gerets dönemiyle başlayıp devam eden golleri çok popüler ama lucescu ve fatih terim dönemlerinde de inanılmaz golleri var. 2005 yılında ankaraspor'a gittiği vakit attığı her gol de jeneriklikti. hele 2004/2005 sezonunda ankara formasıyla denizli deplasmanında attığı gol top classtı. ceza sahası dışından tekte kalecinin üstünden aşırmıştı.

    alman eğitimi almasına rağmen hollandalı stili vardı kendisinde. alman forvetler genelde gücüyle oynar temiz kontrol eder çok çalışkandır. hollandalılar ise tam tersi her zaman tekte topa vurmaya çalışır, ikili mücadeleyi pek sevmez, zekasıyla oynar fırsatçılık kovalar... bu tip forvet şak diye van persie, van basten, huntelaar diye sayabiliyorum... nistelrooy bunlardan çok farklıydı o da o yüzden bu kadar fark yarattı futbol tarihinde zaten. ümit de bu stildeydi, her zaman tekte vurmayı düşünürdü. tekte vurmak için röveşata çekmesi gerekiyorsa röveşata çeker, uçan kafa vurması gerekiyorsa uçan kafa vururdu.

    karakterine laf edecek kadar tanımıyorum kendisini. keşke şike davasına hiiiiiç karışmasaydı. iki kelime bile geçmeseydi adı. yoksa sık sık andığımız kewell'dan da lincoln'den de daha çok katkısı olmuştur bize. en önemlisi fenerliler hiç sevmezdi kendisini. adım gibi eminim, galatasaraylılar'ın çoğu da benim gibi düşünüyor: en güzel galatasaraylı topçu fenerlilerin sevmediği galatasaraylı topçudur.

    2004/2005 sezonunda ankara formasıyla denizli'ye attığı gol: http://www.ligtv.com.tr/...spor/umit-karan-8628