• 61
    bundan bir sene önce yani ailemin yanından ayrılmadan önce babamla izlerdik şampiyonlar ligi maçlarını. bak inanamazsınız, bir adam düşünün ki derbi maçlarında fazladan heyecana girmemek için uzanıp izlesin maçı. konuşmaz, yorum yapmaz, ara sıra benim o ana dek sahanın en iyisi olduğunu düşündüğüm adama kaldırıp iki laf eder sinirlendirir insanı. ama hakkını vereyim bugüne kadar ne küfür etmeme ne bağırmama karıştı maç izlerken. tabi çok abarttığım zamanlarda "şşşş yavaş" demişliği olmuştur.

    neyse malum şl maçları hafta içi ve gece geç saatte olur. dolayısıyla ertesi gün milletin ya işi olur ya da okulu. maçın başına böyle heyecanla geçer bütün taraftarlar. işte çay, çekirdek her neyse. maç başlar takım rezalet, berbat, yeniliyoruz ve sabaha kadar oynasak gol atamayacağımız belli. işte böyle maçlarda babam bana döner ve "kalk git oğlum, kalk yat. sabah okulun var, uykundan olma." der böyle hafif kızgın ve hüzünlü bir şekilde. işte bu sene eğer beraber izleyecek olsaydık maçları, tek duyacağım yorum bu olacaktı kendisinden diye düşünüyorum. o yüzden size de tavsiyem eğer berbat bir halde girersek şl'ye siz de kalkıp yatın. uykunuzdan olmayın.

    tabi şimdilik böyle düşünüyorum. böyle düşünmeme neden olanlar umarım akıllarını başlarına devşirir de erkenden yatma düşüncesi belirmez kafamızda.