• 4098
  entryleri döktürtmeyin demişsiniz ya ben dökeyim:

  (bkz: #1502539)

  (bkz: #1481052)

  (bkz: #1451214)

  (bkz: #1391428)

  (bkz: #1374337)

  (bkz: #1363242)

  (bkz: #1353862)

  (bkz: #1351103)

  terim'le 14 sene her kupayı alacağıma, mancini'yle 14 sene şampiyonluk yüzü görmem daha iyidir. galatasaray gibi karakterli bir hocadır ancak bugün bizi biz yapan karakterimizi de gömdük. tarihimizin en karanlık günü olduğunu hissediyorum.efendi, sabırlı, dürüst insanların camiası, türkiye'nin en büyük markası bildiğimiz galatasaray artık hizipçilerin, şovmenlerin, para düşkünlerinin takımıdır. kuklalar tarafından yönetilmektedir ve iki oyuncunun oyuncağı olmuştur. içinize siniyor mu? şu koca kulübün bu hale gelmesi içime taş gibi oturdu, kızamıyorum bile.

  "galatasaray bir his takımıdır."
  baba gündüz

  sarı-kırmızılı renklere küçükten beri hayrandım. galatasaray izmir'e geldiğinde okuldan kaçar, maça giderdim. bence galatasaraylılık din gibi, mezhep gibi yerleşmiş, köklü bir inançtır. galatasaray'ı işte bunun için tercih eder ve galatasaraylılığımla her zaman gurur duyarım"
  metin oktay

  "maksadımız ingilizler gibi toplu halde oynamak, bir renge ve isme mâlik olmak ve türk olmayan takımları yenmekti".
  ali sami yen

  "kulübü kurduğunda galatasaray'da talebeydi. bir gün okuldan dönerken futbol oynayan ingilizleri görmüş, onlara mektepte kulüp kurmak istediğini anlatmış. ingilizler ona bir top vermiş. ertesi gün okulda arkadaşlarını toplayıp kulüp kuracağını açıklamış. kabul eden arkadaşlarıyla girmişler bu işe. o zaman abdülhamit'in zamanı. jurnal etmişler, şemsettin sami'nin oğlu isyana hazırlanıyor diye. sultan hamit babasını çağırmış. şemsettin sami bey anlatmış olanları, müsaadeyi almış. eşim galatasaray'ın bir gün avrupa şampiyonu olmasını çok istiyordu fakat bu arzusu gerçekleşmeden bu dünyadan ayrıldı. allah bana nasip etti galatasaray'ın avrupa şampiyonluğunu görmeyi. yaşım iyice ilerledi. hayattan zevk almıyordum ve bir an evvel ölmek istiyordum. galatasaray avrupa şampiyonu olarak bana yine hayattan zevk aldırmaya başladı."
  fahriye yen

  "biz bunların milli takımına gol atamadık, galatasaray hem de deplasmanda 3 tane birden attı."
  ümit aktan

  "ağlamak istiyorum sayın seyirciler. galatasaray yarı finalde."
  ilker yasin

  "galatasaray'ın isminin olduğu yerde her zaman ümit vardır."
  jupp derwall

  "üçüncü dünya ülkelerini temsil eden yegane başarılı takım olduğu için konserlerimde galatasaray forması giydim. dünyada kültüre önem veren tek spor kulübü. böyle bir kulübün formasını şerefle giyiyorum."
  manu chao

  http://alkislarlayasiyorum.com/...k-takimlarini-sormak