• 17
  basketbolda steps nedir bu sene öğrenen adamlar obradovic'in askerleriyiz ayaklarında. bugün basketbolu bilen bilmeyen 100 fenerliye sorsan maç ne olur abi diye 100'üde yüzünde muhteşem bir rahatlıkla ''koyarız'' der. o geçen sene yüroligin averaj takımı gitti artık hasta takım düzeldi kanser geçti gibi, obradovic her şeyden önce bir hava getirdi takımlarına ligde zor deplasmanda kaybediyorlar ama koyarız diyorlar çünkü bütün olayları ne kupa ne avrupa işin en başında galatasaray'ı yenmek var. lig mağlubiyetleri konsantrasyonsuzluk diyorlar hakları var. olumsuzu yerli rotasyonunu düşünmüyorlar. oğlum abdi ipekçi diyorsun dünyanın en iyi basketbol taraftarı biz barcelona'yı yendik cska'yı yendik diyorlar ama ipekçi'de son 10 yılın en iyi euroleague kadrosunun parkeye gömüldüğünü unutuyorlar. bu sene havalardalar son 4 yıldır olduğu gibi final-four oynayacaklarmış, hepsi hikaye bu adamların kovmadığı adam kim son yıllarda spajha, sebebi ne kendisinin 5'te 1'i değerinde galatasaray'ın elinden hakem ve şike yardımlı şampiyonluk almış olması.

  bizim açımızdan baktığında yap-boz gibi bir kadro oluyor 2 senedir. tam oldu takım buldu ritmini dediğin anda daha yeni tedavi edilmiş sargılı bölgen açılmaya başlıyor. geçen sene avrupa'nın en iyi 3 şutöründen birini alıyorsun sezonu kapatıyor yeni sezonda bile dönemiyor. takım kaptanı yaptığın avrupanın en iyi 3 numarasını alıyorsun yasaklı madde alıyor oradan gidiyorsun. tam her şey bitti dediğin anda allahtan profesör'ün iyi yarayı tedavi ediyor, şampiyon yapıyor. bu sene ligteki en iyi yerlin devşirme ersin dağlı gidiyor yeter diyorsun ardından hop takımın her şeyi yapan savunması deliciliği ribaund katkısı olan adamı sezonu kapatıyor takımın güvenebileceğin şutörü marko kayboluyor. ardından jawai gidiyor bir şey söylemek gelmiyor içinden, furkan bile uzunun olmadığı dönemde sakatlık yaşıyor ancak profesör yine tedaviyi buluyor çözüyor. bu derece sakatlığı talihsizliği yaşayan herhangi bir koç obradovic dahil başımızda olsa toparlayamaz gelecek sezon için hazırlıklara başlayalım derdim ama ergin öyle bir adam ki umut kesilmiyor. formsuz başladığı sezonda yavaş yavaş hocada formunu buluyor.

  arroyo zaten iyi atmosferde kötü maç oynama ihtimali olmayan bir adam. bonsu desen basketbol kuralları içerisinde pataklayacak adam arıyor. furkan pota altında savaşıyor formanın hakkını veriyor. erceg'in aklı havalarda ama herkes biliyor hoca onuda geri getirecek. macvan derbiler için yaşıyor formayı verdiğin anda parkeyi parçalayacak belli ediyor. cenk üçlükleri bu maç için hazırlıyor. ender formda güven vermesede katkı veriyor. hairston dünyanın en büyük basketbol taraftarı ile tanışmak üzere ama kendisi bile tahmin edemiyor. göksenin maç sonunda muzaffer bir şekilde üçlü çekmek için adamına yapışıyor. sinan içeriyi delmek için saatleri sayıyor. taraftar biletleri günler öncesinden tüketti kimisi işten okuldan çıkıp cimboma koşmayı bekliyor.

  ülkerspor efsanesi diyorlar döndü yürolig'te final four yapıcaz şampiyonluk zaten kesin diyorlar, takımlarını izleyip inanıyorlar. inanmayan admalar var birde galatasaray'a hem bu maç için hemde salı günü juventus maçında şöyle başlıyor cümleye ''abi şimdi gerçekçi olmak lazım adamlar formda obradovic var cska'yı barca'yı yendiler, takımın yarısı sakat zaten biliyorsun'' diyor biliyorum diyorum ama bu adamın bilmediği bir şey var realizmin galatasarayca olmadığı gibi mesela, kenarda ergin ataman gerçeği ile dünyanın en büyük basketbol taraftarı gibi mesela. tek ricam var bu inanmayan adamlardan hem bugüne hemde yarına hiçbir şekilde izlemesinler bu maçları ne salonda, ne statta, ne de televizyonda. maçtan sonra twitter'da en büyük galatasaraylıyı oynasınlar lafım yok ama inanmıyorlarsa izlemesinler galatasaray'a.

  beklentimiz hem fener maçından hem juve maçından galibiyet son sözümüz obradovic'le dönmüş kestanelere;

  efsane geri dönmüş ne efsanesi anasını siktiğimin fenerbahçesi
  http://inciswf.com/1243289423423.swf