• 32
    2008 yılında samiyende steau bükreş şampiyonlar ligi ön eleme maçına gitmiştim. hayatımda gördüğüm en büyük deplasman seyircisi idi bükreş taraftarları. ortalığı inletiyorlardı, bize dönüp küfürler havada uçuşuyordu, yabancı maddeler havada uçuyordu. sonra kapalı tribünden birileri o maçı izlemeye gelen hagiyi hatırlayıp bir anda "i love you hagi" diye bağırmaya başladı. esk açık ve yeni açıkda coştu bunun üstüne ve "i love you hagi" tezahuratları inletmeye başladı stadı. tam o sırada eski açıkdaki deplasman tribünündeki bükreşliller tellerin tepesine kadar çıkıp bizden daha coşkulu "i love you hagi" diye inlettiler ortalığı. birbirini bir kaşık suda boğacak iki tribünün ortak sevgisi tabiki en büyük efsanemiz hagi idi.

    20 gündür taksimdeyiz, gezi parkındayız. "beyoğlu bizimdir" diyen nevizade geceler diye marş besleyen ultraslanın akp li reislerinin kararı ile evlerinde götünü devirip yatma kararı almasına rağmen beyoğlunu , taksimi çarşı savundu. delikanlı gibi bütün baskıya göğüs gerdiler. belki stadları 2 sene geç bitecek, belki tribünlerden kovulacaklar ama duruşlarından ödün vermediler.

    amaç geçmişi iredelemek ise gidin mühendis oktay başlığına bakın. onlar metin oktaya sövdü, biz oktayı öldürdük ile hiçbir yere gidilmez. geçen sene bu sıralarda sözlüğe eğer ttarneya beşiktaş gelirse kombinemi iade eder bir daha maçlara gitmem demiştim, şimdi diyorum ki başımızın üstünde yerin var çarşı.