• 2364
  bana futboldan anlamadığımı gösteren futbolcudur. sanırım ben futboldan anlamıyorum. birileri bana şu noktaları açıklarsa çok memnun olacağım.

  1. yediğimiz gol nasıl hamit'in hatası oluyor? benim gördüğüm kadarıyla hata, dany ve melo arasındaki iletişimsizlikten kaynaklanıyor. bu yediğimiz golün hamit'in hatası olduğunu düşünenler, ön liberonun ve defansın görevinin ne olduğunu düşünüyor?

  2. atağa çıkarken hamit'e geldiğinde top, topu saklamak yerine ne yapması gerekiyor? keita gibi önüne geleni çalımlayıp gole mi gitmesi gerekiyor? yoksa topu direk burak'a verip, burak'ın 35-40 metre önünde 2li, 3lü, 4lü defans hattına karşı dribling mi yapması gerekiyor? ekstrem örnek olacak ama takımda messi gibi, alexis sanchez gibi farfan gibi hızlı kontra atak oynayacak önüne topu atınca bu gider gol atar dediğimiz adam var mı?

  3. bütün ataklara çıkarken takım neden topu hamit'e atıyor pozisyon almaya çalışıyor? top hamit'e geldiğinde takım oyuncuları neden yerlerinde olmuyor, yoksa yerlerine geçmek için zaman yaratsın diye mi topu hamit'e atıyor?

  4. hamit'in bu takımdaki görevi nedir? fatih terim burada yazan insanların gördüğünü görmüyor mu? maçların tekrarını izlemiyor mu ki her maç hamit'i ilk 11 yazıyor? fatih terim hamit'ten ne bekliyor olabilir? neden bütün ataklarda top hamit altıntop'a geliyor? hamit'in görevi takım yerleşene kadar topu saklamak mı?

  5. galatasaray kontra atağa çıkabilen bir takım mı yoksa organize ataklarla gol bulmaya çalışan bir takım mı? kontra atağa çıkıyor ise kim ile çıkıyoruz? hızlı dribling yapan oyuncumuz kim? burak mı? drogba mı? sneijder mi? selçuk mu? melo mu? hamit kontra atağa çıkarken top kendisine geldiğinde kimi görmeli, kime direk pas atmalı? kontra atağımızı oluşturacak oyuncumuz kim?

  bunları gerçekten iyi niyetle soruyorum, burada bu kadar kişiden farklı bir maç izlediysem, gerçekten sanırım ben futboldan anlamıyorum, lütfen birileri bu sorularımın cevabını yazıp beni bilgilendirsin.

  edit: vay anasını arkadaş nasıl bir sözlük olduk biz, aklımızdaki sorarken bile ofsaytlanıyoruz. yazdıklarım hakkında ofsayt yemekten çekinmiyorum. on/of filan umrumda değil de bilgilenmek için soru sorunca da mı ofsaytlanır olduk artık, farklı fikirlere bu kadar mı tahamül edemez olduk?

  biri bu sorularımı cevaplarsa çok memnun olacağım!!!!