• 6301
  boşta olmayan futbolcu. neden transfermarkt inatla oyuncuyu boşta gösteriyor bilmiyorum ancak haziran 2021'e kadar al wehda ile kontratı var kendisinin. bu sezondan itibaren de 10 numaralı formayı giyecek. yanlış hatırlamıyorsam kendisi 2019 şubat'ında takımıyla sorunlar yaşadı ve kadro dışı kaldı. ancak son 6 aydır gayet de kulübüyle antrenmanlara çıkmaya devam ediyordu. teknik direktörleri de önümüzdeki sezon kendisini kullanacaklarını söyledi.

  sözün özü emre çolak şu an kulüpsüz bir futbolcu değil. al wehda'nın resmi twitter sayfası, emre çolak'ın resmi sosyal medya hesaplarına bakarsanız al wehda ve emre çolak birlikteliğinin devam ettiğini görürsünüz.
 • 6303
  florin andone'nin takıma katılmasında pay sahibi olan eski futbolcumuz.

  --- alıntı ---

  galatasaray kulübü, florin andone'nin kiralık transferi konusunda oyuncu ve kulübü brighton ile anlaşmaya varıldığını kamuyu aydınlatma platformu'na (kap) bildirdi.

  sarı kırmızılı kulüp, oyuncunun bir sezonluk kiralanması için ingiliz ekibine 700 bin euro ödeyecek. futbolcu ise 2019-2020 sezonu için 2 milyon 500 bin euro garanti ücret kazanacak.

  galatasaray'ın açıklaması şu şekilde:

  "profesyonel futbolcu florin andone ve kulübü brighton & hove albion fc ile oyuncunun 2019-2020 sezonu için geçici transferi konusunda anlaşmaya varılmıştır. buna göre, futbolcunun kulübüne net 700.000 euro tutarında geçici transfer ücreti ödenecektir. futbolcuya ise 2019-2020 futbol sezonu için net 2.500.000 euro sabit transfer ücreti ödenecektir."

  galatasaray'ın yeni transferi florin andone de kariyerinde önemli bir adım attığını söyledi.

  gstv'ye konuşan andone, sarı-kırmızılı kulübün kendisini daha önce de istediğini belirterek, "galatasaray'ın beni daha önceden istediğini biliyordum. üç, dört yıl önce galatasaray'ın ilgisi vardı. süreç çok hızlı gelişti, iki gün içerisinde her şey bitti. burada olduğum için çok gururluyum. ulusal basında da burada oynamam için baskı olduğunu da söyleyebilirim. kariyerimin yeni sayfasında benim için çok önemli bir adım olduğunu düşünüyorum" ifadelerini kullandı.

  deportivo la coruna'da eski takım arkadaşı emre çolak'tan galatasaray ile ilgili bilgi aldığını söyleyen andone şunları kaydetti:

  "fatih terim çok büyük bir efsane, onunla çalışacak olmaktan dolayı çok heyecanlıyım. buraya gelmeden önce deportivo'dan takım arkadaşım emre çolak ile konuştum. o bana kulüp, stat ve taraftarlar hakkında her konuda güzel şeyler söyledi. benim kararımda önemli bir faktör oldu. yine söylüyorum burada olmak benim için çok özel. böyle büyük bir camianın parçası olmak daha önce yaşamadığım bir şeydi. bunun için çok heyecanlıyım. bir an önce oynamak için can atıyorum, benden ne istenirse onu yapacağım. bir an önce başlamak istiyorum. buraya gelmeden önce istanbul, ülke ve galatasaray hakkında çok şey duydum. burayı hem çok merak ediyorum hem de burada olduğum için çok mutluyum. çok heyecanlıyım, bir an önce antrenmanlara başlayıp yeni takım arkadaşlarımla tanışmak için can atıyorum. burasının benim kariyerim için çok önemli bir adım olduğunu düşünüyorum bu yüzden çok heyecanlı ve mutluyum."

  --- alıntı ---

  https://tr.sputniknews.com/...paign=URL_shortening
 • 6306
  beklentilerimi boşa çıkaran eski futbolcumuz.

  son 20-25 senedir şanlı galatasaray formasını genç yaşta giyebilmiş, bilhassa da altyapımızdan yetişip a takımda ilk on bir yüzü görmüş oyuncular içerisinde ismi yâdıma düştükçe kendisinden zamanında çok ümitli olan bir taraftar olarak bir hayli üzüntü veren iki isimden ilki. diğeri* sakatlık sonrası ciddi form kaybetmişti ama emre'nin başına sakatlık da gelmemesine rağmen bir türlü o beklenen rolü alamamış, hep hamle oyuncusu veya görev adamı olarak oynamıştır.

  emre'den beklenti büyüktü, fakat sanırım emre'nin kendisinden beklentisi yoktu. yeteneğine yazık etti. milyonlarca insanın hayalini kurduğu bir yerde, birlikte olmayı hayal ettiği futbolcularla ve hocayla, ve de gıpta ettiği bir yetenekle günlerini & yıllarını geçirdi. avrupa'ya transferine sevinmiştim aklı başına gelir ileride yuvasına pişip döner diyerek, ancak olmadı.

  emre'nin en büyük problemi geliştiremediği fiziği idi. pres özelliği, duran topları, pasları ve şutları aklını biraz futbola vermiş olsa geliştirilebilir özellikleriydi. bana göre mentali de çok kötü değildi. yanlış arkadaş seçimi, arda abisi'ne özendiği tavırları, ayrıldıktan sonra "o kulüp" olarak yuvasından bahsettiği demeci taraftarla da bağını kopartan faktörler oldu. bu şartlarda ileride ne görürüz bilemem ama, şu ara gördüğümüz takımın statik oyununda eğer kendisini zamanında geliştirebilmiş olsa emre bana göre hızlı pas oyununa uygun yapısıyla dinamo olarak yer bulabilirdi.
 • 6315
  gelsin. dedikodulardan anladığım kadarıyla devre arasında amacımız, eski, bitik, karakter sorunu olan oyuncularımızı geri alıp, muslera, lemina, onyekuru ve falcao dörtlüsü ile bunlara bir şampiyonluk ve bir kaç milyon tl hediye etmek.

  galatasaray’dan ayrıldıktan sonra verdiği röportajda galatasaray kelimesini anmamış, o takım olarak bahsetmiştir. lakin evlattır, evlat el öperse olaylar çözülür. büyük bir ezel dizisi içerisinde yaşadığımız şu günlerde eğer arda gelecekse kendisi haydi haydi gelebilir. zaten evladımızı isteyen bir takım olmadığından, daha 28 yaşında kulüpsüz kendisi. 28 yaşında geleceğine yatırım yapabiliriz, mesela 29 sonrası içinden iniesta çıkabilir. arda abisi de messi performansı sergiler birlikte yeni nesil gençlerimizi “adam” yaparlar. iş ahlakı olan bir kaç oyuncu kaybederiz ama adamlığı sorgulanamayacak adamlar kazanmış oluruz.

  dediğim gibi arda turan dönebilecekse kendisi de dönebilir. hatta volkan demirel bile gelebilir; belli ki “seni buraya getiren yeteneğin burada tutacak olan ise karakterindir” cümlesini sökmüşüz çünkü.
 • 6318
  galatasaray'a dönmesinde bir beis görmediğim futbolcu. galatasaraylı olduğunu tekrar ispatlamak istiyorsa, emre taşdemir gibi kısa süreli sözleşmeyi çok az para alarak yapar ve takıma katkı vermeye çalışır. emre mor, selçuk inan gibilerine bile paralar saçtık ve 28 yaşındaki emre çolak için az maaşlı, kısa süreli sözleşmeden birşey olmaz. bu saydığım isimlerden daha çok katkı vereceğine eminim. fatih terim'in ikinci döneminde güzel maçlar çıkarmıştı ve şu bitik takıma katkı yapacağına eminim.

  hatırladığım kadarıyla, arda turan gibi evli kadınlara asılma, silah taşıma, babası yaşındaki adamı dövme gibi kötü bir sicili de yok.
 • 6323
  hatırladığım kadarıyla olumsuz sonuç aldığımız bir avrupa kupası maçı sonrası aptal aptal gülmeli emojiler kullanarak bir tweet atmıştı.

  her neredeyse orada semazenliğine devam edebilir, galatasaray'ın altyapısından çıkıp galatasaray'ın ne olduğunu anlamamış üstüne de galatasaray'la dalga geçme cüreti gösterecek evlatlara (!) gerek yok.