• 1
    göztepe ve türkiye u19 takımının formasını giyen, modern orta saha tanımına uyan 2001 doğumlu oyuncu. izmirli arkadaşların yakından bildiği bir isim olabilir, sihirbaz olarak da nitelendirilmekte*.

    altyapıdan çıkan her türk genci gibi kendisi de ince yapılı ve çelimsiz, ancak oldukça çevik. orta sahada kilit açan oyuncu rolü üstlenmekte ve bu rolü fazlasıyla yerine getirmekte, tam anlamıyla inceci bir oyuncu kendisi. oyun görüşü iyi, pas hatası da fazla yapmıyor. kendisine modern orta saha niteliği kazandıran artıları ise durmadan hareketli olması, dikine koşular ile rakiplerini rahatsız etmesi ve bütün bunların yanında oyun temposunu da yönlendirebilmesi. presten ve mücadeleden de kaçmıyor.

    eksilerini ise öncelikle fiziğiyle başlayarak sayabiliriz. yaşıtlarıyla mücadele ederek yeteneklerini gösterse de bir üst seviye için fiziği yetersiz. mücadeleden kaçmasa da birebirde sıkıntı yaşayabiliyor bu sebeple. bazen konsantrasyon sorunu yaşayabiliyor, oyundan düşebiliyor. şutuna özellikle çalışmalı on numara pozisyonu için. ayrıca bazen agresifliği sorun yaratabiliyor kendisine ve kart sorunu yaşayabiliyor.

    pozitif olarak belirttiğim özellikleri nedeniyle scout takımı olarak nitelendirebileceğimiz sassuolo ve olympiakos tarzı takımların radarına girdiğini görüyoruz, premier ligden de talipleri olduğu yazılmıştı kış aylarında, bir an önce formaya kavuşturulması gerektiğini ve iyi çalışırsa gelecekte milli takımın orta sahası olabileceğini düşünüyorum.