• keriz silkeleyen kişi. hem de baya aleni aleni keriz silkeliyorlar.

  duyumcu twiti: "arkadaşlar çok bomba bir haber var ama teyit edince yazacağım, herkes hazır olsun bomba patlayacak!"

  takipçi yanıtı: "başgan ver haberi ver, kuruduk!"

  kafamdan geçen: "amk zaten kaynağım var diyorsun bilgiyi ondan alıyorsun, teyiti kime yaptırıyon o zaman? saçma engelle geç"

  duyumcu twiti: "arkadaşlar o bomba isim ronaldo nazario idi ama yönetim futbola dönmeyi ikna edemedi maalesef. yeter artık fatih hoca'nın sizden çektiği yeter!! siz de kusura bakmayın :(("

  takipçi yanıtı: "boşver qral transferi sen yapmıyon sonuçta. #yönetimistifa"

  bak bu diyalog hiç değişmez, inanmayan açsın baksın.
 • transfer gizli olacağı gerçeğinden hareketle gs camiasında pek de geçerliliği kalmayan misyon. nedenini merak edenler aşağıdaki açıklamayı okuyabilir.

  ''henry onyekuru transferi gizli oldu. karıma bile söylemedim. abdurrahim de fatih de söylemedi. bu basın ile aramızdaki seviyenin aynı olduğunu gösterdi. hanım bozuk attı ama bu işler böyle olur. hocanın izleyip gelişimini takip ettiği bir oyuncuydu.”

  mustafa cengiz

  (bkz: adamlar karılarından bile gizlemişler transferleri. sen hala duyumcu diyorsun. )
 • 2018 - 2019 sezonu transfer döneminde fatih terim tek tek ifşalamış, ayrı ayrı g.t etmişti bu tipleri.

  hiç utanmaları yok ki bazıları tekrar çıkmışlar piyasaya.

  hoca ısrarla "kimseye inanmayın, prim vermeyin. transfer gizli olur" diyor. bunlar hala prim ve takipçi kasma peşinde.

  her transfer döneminde bazı muhabirler vardır, kendisini belli eder. yönetime yakın isimler olur bunlar.

  dursun özbek döneminde nevzat dindar, ali naci küçük bu işten ekmek yediler. bir dönem bein sports'ta görevli amk kurucusu gökmen özdemir aynı şekilde transferlerde birkaç gün önce bilgi veriyordu.

  mustafa cengiz döneminde bunu yapan da süleyman rodop.

  bir de turkcell'le olan sponsorluk sebebiyle bipspor'a da bilgi paslıyorlar.

  öyle roberto baggio'ymuş, aşkın ateş'miş, şuymuş buymuş inanmayın.

  fatih terim dışarı bilgi sızdıranın aklını alır.
 • (bkz: noldu ya foton gitti)

  fatih terim olduğu sürece kulupten içeri girseler dahi dışarıya bilgi akışı sağlayamayacak olan kişilerdir.

  yine çok kel alaka gazetelerde hiç duymadığımız henry tarzı oyuncuları transfer edeceğimizi zannediyorum. gazetede çıkan futbolcular tamamen hedef şaşırtmaya yönelik kulup tarafından ortaya atıldığını düşünüyorum.

  (bkz: #2467824)
 • çoğunun her lafı yalanlardan ibaret olmasına rağmen işini iyi bilen bir iki twitter duyumcusu edinmek gerekiyor hayatta. sonuçta sezon bitti, futbol bitti (allahtan dünya kupası var) ve bu boşlukta heyecan yaratacak bir iki dallama fena olmuyor. öğle vakti sıkılmışsınız mesela. hava sıcak. açıyorsunuz twitter'ı, okuyosunuz balotelli haberini. sonra fm kariyerinizde balotelli'yle yaptıklarınız falan aklınıza geliyor. yüzünüzde tatlı bir tebessüm oluşuyor. ardından bir bakıyorsunuz ki diğer duyumcuya göre hedefimiz balotelli değil de alex'miş. tabi siz kafanızda ikisini birden transfer ediyosunuz. bir de yabancı sınırını kaldırdınız mı gelsin şampiyonlar ligi şampiyonluğu... zaten isimler ayyuka çıktığından 7-8 denemeden illa bir tanesini tutturuyor bu duyumcu milleti, sonuçta bir ümit özat daha bulmak zor zanaat ve gelsin ne kadar iyi duyumcuyum muhabbetleri. galatasaray açısından durum bu.

  beşiktaş duyumcuları ise daha farklı bir mantıkla çalışıyorlar. sezona diego'yu transfer edemeyecekleri haberleri ile başladılar. bakalım başka kimleri transfer edemeyecekler. galiba sıra etoo'da. yakınlarda bir ronaldinho bombası da bekliyorum. onlarınki de böyle bir heyecan.

  fenerbahçe duyumcuları şu sıralar fifa ve uefa'dan gelecek haberlerin sıkı takipçisi...

  sonra diyorsunuz ki iyi ki galatasaraylıyım. palavrası bile bir başka oluyor bizim camianın.
 • haldun üstünel zamanında zirve yapmış meslekti amk.
  ünal aysal zamanında da baya ekmek yiyodu bu abiler yine de üstünel'in süpriz faktörü yoktu ortada.
  ama hiç bir başkandan çekmediler dursun aydın özbek'ten çektikleri kadar.
  baksana amk adam kendi yöneticisinden haber alamıyor iletişim zor diye. sen duyumcu olarak nasıl öğrenip de millete servis edecen haberleri.
 • fatih terim’in geri dönmesiyle birlikte vasıflarını kaybetmiş gibi duruyorlar. son 20 gündür sosyal medyada geçen sadece üç isim var. asamoah, evra, emre mor. koskoca galatasaray’ın transfer listesinde üçten fazla oyuncu olduğunu tahmin ediyorum. fatih hocam florya haber merkezi olmuş, el atacağız dediğinde tam olarak bunu kastetmişti sanırım.
 • kulübün içinden gazetecilere transfer edilecek futbolcuların isimlerini veren kişiler belliydi. eskiden korktukları biri olmadığı için rahat rahat bu isimleri gazetecilere söylüyorlardı. artık fatih hoca var ve bu kişilerin kim olduğunu biliyor. transfer edilecek futbolcuların ismi çıktığı anda hepsine fırçayı basacağı için, transfer haberlerini göremiyoruz. açıkcası bence çok iyi oluyor. transfer görüşmeleri rahat rahat sürdürülüyor.
 • transfer döneminin kapanmasından sonra uykuya dalan; açıldıktan sonra da sırf etkileşim uğruna türlü türlü şaklabanlıklar yapan bir kısım insan sürüsüne denir. genelde boş insanlar olup, her seferinde yanlışlarında diretirler. bir sonra ki günde hiçbir şey olmamış gibi sözde "duyumcu"luklarına devam ederler. bu tür insanları gördüğünüz anda koşarak uzaklaşın. yoksa yine inanmak zorunda kalırsınız.
 • bunların baya baya kötü olanları, gerçekte bir duyum alamayıp, almış gibi yazanları, muhtemelen ellerinde çay, önlerinde bisküvi, yataklarında oturup bir şeyler sallayan, olmuş gibi, görmüş gibi yazanları olup, bu tiplerin fatih terim tarafından ipleri çekilmiştir.

  bu adamları terim neden ciddiye alıyor, değer mi dersek, benim görüşüm, değer.
  evet bunlar gereksiz tipler, evet bunların bir şey bildiği yok. ama bu tipler son dönem çığırından çıkan sosyal medya taraftarını büken, yönlendiren tipler. sen, ben inanmayız belki ama bunların yazdıklarına inanan, ve gerçekleşmeyince* de yönetime, takıma, terim'e sallayan, saldıran bir sürü hesap var. yangın çıkartmaya hazır taraftarımız* da ortalığı yangın yerine çeviriyor.

  gerçekten de bunlara dur demek gerekiyordu. başkası dese bu kadar tesiri olmazdı, ama direkt olarak terim deyince hem kendileri sustu, hem de taraftarın ilgisi azaldı kendilerine. tamamen tükenmeleri ümidiyle.

  edit: imla.
 • klişe tweetleri olur bunların genellikle:

  -beyler yeni bilgiler geldi akşam saatlerinde sizle paylaşacam.
  -oouuuwww süper bi adam gündemde ama söyleyemem bilgiyi veren yassahladı :(((
  -yeni ismi duyunca çok şaşıracaksınız. bir kaç yere daha onaylatayım anlatıcam.
  -arkadaşlar eto bitmiş. gazetelere inanmayın. kaynak çok sağlam.
  -ben dediysem olmuştur beyler babangida transferinden hatırlayın.
  -rt @hayrullah abiiğğ ben çok iyi hatırlıyorum ilk sen söylemiştin babayaro'nun transferini. takipçinizzz.
  -@bilmemne dm ne bak yazdım yeni transferi. (@bilmemne ile merak uyandırıcı diyaloglar sonrasında)

  çoğunun meali, "alın amk duyum, alın fakirler bilgilenin lan... kafalarına at @hellboy1905 iyice öğrensinler. :)"
 • asamoah olmuyor, evra askıda, hoca emre mor'a teklif yok demiş, remy deniliyordu oranın da sesleri kesildi. arteaga falan diyor yabancı basın ama bizim taraflarda ses yok. dolayısıyla haber olarak hepsi çöp şu an. fatih hocam ne yaptın hepsi mum olmuş sesleri çıkmıyor.

  duyumsuzluktan ölmek üzereyim, cidden hiç haber yok neredeyse. geçen yax bir gün bile bos kalmadık, e maçlar da yok, çok sıkıcı.
 • sosyal medyada ünlü olup para kazanmak için çeşitli transferler uyduran ve taraftarları boş umutlara sürükleyen kişiler.

  yaptıkları yıkım bununla da sınırlı kalmıyor. bu transferlere bel bağlayan taraftarlar kulüpleri baskı altına alıyorlar. kulüpler de kendilerinden bağımsız oluşan bu beklentiyi karşılamak için bazen boş boş transferler yapıyor. kısacası aptal bir twitter hesabı üzerinden 3-5 bin lira kazanmak isteyen bir duyumcu futbol kulüplerine 3-5 milyon euro zarara neden oluyor.

  rica ediyorum bu saadet zincirinin bir parçası olmayın.

  not: kimseyi baskı altında bırakmadan düzgünce haber paylaşanları duyumcu olarak nitelendirmiyorum.