• 1
  mustafa cengiz'in listesinde yer alan 12994 numaralı üye.

  "halen yerel ve küresel eğlence içerikleri üreten insignia yapımın kurucu ortağıdır. kariyerine yönetim danışmanlığı sektöründe başlamış, the boston coulsunting group (bcg), istanbul, milano, amsterdam ofislerinde finansal hizmetler, private equity, endüstriyel ürünler ve spor endüstrilerinde görev yapmıştır. roland berger strategy consultants ortadoğu – afrika – türkiye ülke direktörü olarak yönetim danışmanlığı yapmıştır. çeşitli üniverstelerde spor ekonomisi konusunda dersler vermektedir. türkiye kurumsal yönetim derneği üyesi olan acar, futbol endüstrisi çalışma grubu başkalığını yürütmüş, 'futbol kulüpleri yönetim rehberi'ni yayınlayan grupta yer almıştır. acar, clark üniversitesi ma işletme ve ekonomi çift anadal lisansına ve istanbul bilgi üniversitesi ekonomi hukuku yüksek lisansına sahiptir. ileri derecede ingilizce ve orta derecede italyanca bilmektedir."

  (bkz: 26 mayıs 2018 galatasaray seçim genel kurul toplantısı)
 • 2
  mustafa cengiz'in ikinci döneminde yönetim kurulu asil listesine aldığı yeni yöneticimizdir. doğuş otomotiv yönetim kurulu başkanı aclan acar'ın oğlu...alper çağlar'ın dağ ve börü serileriyle panzehir filminin yapımcısıdır. melek yatırımcı ve kafayı sportif idareciliğe yoran bir isim ayrıca ntvmsnbc'de de yazıyordu yaklaşık 10 sene kadar önce...
 • 3
  13 şubat 2019 divan kurulu olağan toplantısında umut veren, keyiflendiren bir mali konuşmaya imza attı. dinleyemeyecekler için dediklerini kaçırmadan sıra sıra yazayım;

  brüt kâr marjı %32 ve bir önceki döneme göre %90 oranında gelir artışı var.

  dönem kârı hepimizin bildiği gibi 2.9 milyon lira fakat;
  şampiyonlar liginden alacaklarımızdan 6 milyon euro’luk kısmı,
  rodrigues’den gelen 7 milyon euro,
  ozan kabak’tan gelen 11 milyon euro, yani toplamda 24 milyon euro’luk gelir bu kârın içinde bulunmuyor. bu gelir tamamen faaliyet geliri diyebiliriz.

  şampiyonlar liginden totalde 184 milyon lira gelir elde edilmiş.

  önceki 6 aya göre sponsorluk geliri %20, mağazacılık geliri %39 artmış.

  mağazacılıkta store tarihinin en büyük brüt marjını yapmışız, brüt kâr %44.

  uefa’ya ffp anlaşmasından dolayı 15 milyon lira ödememize rağmen ve 100 milyon lira da kur farkı yükü olmasına rağmen bu 6 aylık periyotta kâr açıklamışız.

  uefa ffp’nin hesaplama sistemi biraz daha farklı. buna göre de bu dönem için uefa bize 20 milyon euro’ya kadar zarar yapma izni vermişken biz 3.4 milyon euro artıdayız.

  galatasaray sportif a.ş. tarihinde ilk defa kâr etmiş.

  döviz kredi oranları %40’dan %28’e çekilmiş.

  tl kredileri tekrar yapılandırılmış. yıllık tl faiz maliyeti %10 aşağı çekilmiş. faktoring masrafları da yarı yarıya düşmüş.

  futbol ailesine bonservis,vergi ve sgk borcu kalmamış, bunun yanında futbolcu maaşları da ödeniyormuş.

  sportif a.ş. özkaynağı -607 milyon liradan -303 milyon liraya getirilmiş.

  amerika,çin ve japonya açılımları için stratejik görüşmeler yapılıyormuş. yakında resmi duyuru yapılacakmış.

  galatasaray aplikasyonundan yüksek gelir bekleniyormuş. yakında duyurulacak.

  teknokent projesi devam ediyor.

  stadyum çevresi etkinlik alanları, aslanlı yol, bilboard ve reklam işbirlikleri için çalışmalar sürüyor.

  denizbank ile stadyumda nakitsiz harcama için sistem yaratılıyor.

  konuşması 1:28:40’da başlıyor.

  https://youtu.be/y7XlM3oSoA8
 • 6
  mustafa cengiz başkan ilk göreve geldiğinde ricası üzerine uefa'ya sunum yapıp takımı cezai işlem konusunda ipten alan mete ikiz'e o sunumun hazırlığı esnasında yardımları olmuş mevcut yöneticimiz.

  çok iyi galatasaraylılık, iyi galatasaraylılık veya orta galatasaraylılık neye göre hesap ediliyor hiçbir zaman anlamadım lakin ben yönetime girmesine şaşırmıştım. camiada bok atmak isteyenler arkasından "babam sağolsun" diye takılırlar.

  dilerim olumlu işlerini devam ettirerek kendisi hakkındaki negatif izlenimleri değiştirmeye devam eder. sonuçta müspet iş yapan herkese ihtiyacımız var.

  edit: kendisine takılırlar demişim, yanlış olmuş.
 • 8
  e-spordan sorumlu yonetici olmuş. hayirli ugurlu olsun umarim basarili olur. hoş son olaylardan sonra sadece işini yapsa bile basarili olur sayilir.

  kendisinden ozel bir istegim olacak muhtemelen okuyordur buralari twicth de "mithrain" nickli bir pubg oyuncusu var. onu takima herhangi bir departmanda kazandirmasi ve "mithrain" nick inin basina "gs" ibaresi ekletmesi. bu sahsi gorusum olarak guzel bir vizyon katacaktir zira twitch de bu adam kadar kaliteli bir yayinci yok ve pubg nin kitabini yazar.

  saygilar :)