• 1
    21 eylül 1964 ve 1 temmuz 1967 arasında sürmüş olan dönemdir.

    coşkun özarı , 1963-1964 sezonunun ortasında gündüz kılıç yerine tekrardan teknik direktörlük görevine getirilmişti. kendisinin pek de parlak geçmeyen 2. tecrübesi sonucu, gündüz kılıç tekrardan bayrağı 1964-1965 sezonunun hemen başında devraldı. böylece, dördüncü ve son * gündüz kılıç dönemi başlamış oldu.

    bu dönemde galatasaray, 2 türkiye kupası, 1 cumhurbaşkanlığı kupası ve 1 tsyd kupası kazanmıştır. maalesef bu dönemde lig şampiyonluğu elde edilememiştir. bu dönemin ilk sezonunda şampiyonluk yarışının biraz uzağında 3. olan takımımız, ikinci sezon yine uzaktan takip ettiği beşiktaş'ın gardını düşüremeyip 2., üçüncü sezonda da yarışı yakından takip edip 3. oluyordu. bu dönemin üçüncü sezonunda * galatasaray oynadığı 32 lig maçında tam 17 beraberlik almıştır. bu bakımdan da bu alandaki kendi rekorunu bu dönem içerisinde gerçekleştirmiştir. avrupa'da ise daha önceki gündüz kılıç dönemlerinde olduğu gibi çekişmeli eşleşmelere sahne olan dönemde, ilk sezonda galatasaray, kupa galipleri kupası'nda ilk turda magdeburg ile eşleşti. ilk maç ev sahibi olan magdeburg öne geçmesine rağmen skoru koruyamıyor ve ilk maç 1-1 bitiyordu. ikinci maçta da galatasaray öne geçmesine rağmen üstünlüğünü koruyamadı ve 1-1 sona ererek, seri 3. maça uzadı. 3. maçta da magdeburg maçı 0-1 önde götürürken son dakikalarda sahneye metin oktay çıktı ve seriyi para atışına götürdü. tam 3 maçı da 1-1 biten serinin para atışını bu sefer * kazanan takımımız, 2. tura yükseldi. 2. turda legia varşova ile karşı karşıya gelen galatasaray, ilk maçı 2-1 kaybederken metin oktay 'ın tek golü yenilgiye engel olamıyordu. ikinci maçta yine golü atan metin oktay, takımına maçı bu golle 1-0 kazandırıyor ve seriyi yine 3. maça götürüyordu. * 3. maçı 1-0 kazanan legia varşova, çeyrek finale yükseliyordu. ikinci sezonda yine türkiye kupası'nı alarak kupa galipleri kupası'na katılan takımımız, ilk turda fc sion 'a 5-1 ve 2-1'lik skorlarla eleniyordu. üçüncü sezonda da kupa galipleri kupası'nda mücadele edip ilk turda rapid wien 'e 4-0 ve 3-5'lik skorlarla eleniyordu. bu dönemin ilk sezonunda metin oktay, 17 golle 5. ve son kez gol kralı oluyordu.

    yukardaki bilgiler dışında, gündüz kılıç türk futbolseverlerin ve galatasaraylılar'ın her daim sevdiği bir futbol figürü, efsanesi olmuştur. türk futbolu'na ve galatasaray'a kazandırdığı başarılar ve oyuncular, mütevazı ve efendi kişiliği, meslek aşkıyla her daim pozitif hatırlanacak bir şahsiyettir.