• 1
  sonat ışık, ismail türküsev ve turgut uç’un socrates podcast kanalında yaptığı spor temelli eğlence podcasti.

  bu üçlünün spora dair bilgisinin sıfır olması, bilmedikleri şeylere konuya çok hakim gibi yorum yapması mide bulandırıyor. güldürmüyorlar da. socrates’e yakışmayan bir program oluyor kısaca. dilerim socrates bünyesinden ayrılıp kendi yollarına giderler. takipçi kitleleri yüksek duruyor çünkü.
 • 2
  son birkaç haftadır bir şeylerle uğraşırken, arka planda dinlediğim keyifli program.

  bence programın geyik içerikli olması ve aşırı derin spor bilgisi içermemesi çok sorun değil. zira bu alternatif tarzda bir program ve dönen mizah/geyik benim hoşuma gidiyor. öyle beyaz futbol leşliğinde bir geyik de değil bu arada. bu üç arkadaşı ayrı ayrı twitch yayınlarında vs. çok fazla takip edemiyorum fakat bence bu programda üçü arasında güzel bir kimya oluşmuş. programlar oldukça akıcı ilerliyor.

  turgut uç, bilgi birikimi olarak diğerlerinden bir adım öne çıkıyor. o kadar da küçümsenecek bir bilgi birikimine sahip değil bence. en azından yaşım gereği (27) çok hakim olmadığım yılların futbol ve basketbol konularına atıfta bulunduğu zaman benim ilgimi çekiyor. ismail türküsev biraz daha moderatör/sunucu gibi. ama bana göre o daha çok mikserlik görevini üstleniyor sonat ve turgut'u birbirine düşürmek konusunda. * sonat ışık'ın ise spor dağarcığı diğerlerine göre daha az fakat o da ilginç futbol demeçleri ve mizahı ile katkıda bulunuyor programa. ha bir de nba konusu açıldığı zaman sigarayı tutuşturan çakmak sesi efektini çok iyi veriyor. *

  spor ve mizahın harmanlandığı bu tarzda başka bir program var mı şu ara bilmiyorum fakat en azından ben dinlemeye başladığımdan beri aslında böyle bir şeyin eksikliğini hissettiğimi fark ettim. o yüzden keyifle dinliyorum programları. çıtır çerezlik bir program. hatta sloganı da "spora dair serbest mizah atışları". yani öyle çok derin spor bilgisi edinme beklentisiyle dinlerseniz aradığınızı bulamayabilirsiniz fakat eğer vakit öldürmelik, kafa boşaltmalık, gülüp eğlenmelik, gırgır bir şey olsun derseniz keyif alabilirsiniz diye düşünüyorum.