• 2
  (#2510130)

  futbol cahili, zırva vb gibi ithamlara dikkat çekerek, yazarlara ufak bir tepki göstermiş.

  elbette kimsenin kimseyi futbol cahili olmakla suçlamaya hakkı yok, fakat bahsi geçen entryde "bir futbolcuda olması gereken özellikleri sayalım" dedikten sonra, belhanda'ya kıyasla örnek olarak seçtiği kevin de bruyne gibi futbol tarihinin en büyüğü olmasa da, tartışmasız en komple ortasahasından ortaya cıkarabildiği hipotezlerin;

  "bruyne önemli maçta kırmızı kart görmez,
  bruyne frikiği orta olarak kullanmaz,
  bruyne'nin de ters ayağı da iyidir haaa. çakar doksana."

  seviyesinde kaldığını görünce, bu tarz ithamlarla maruz kalmasının çok da anormal bir durum olmadığını, hatta son derece normal olduğunu ve şahsen bunların üzerine çok düşünmeden(ki bu konuda sıkıntı yaşayacağını sanmıyorum), kendisiyle barışık bir şekilde sözlük hayatına devam etmesini öneririm.
 • 5
  (bkz: #2510130)

  ilgili entry’si ile kimseye futbol cahili veya zırvalıyor dememiş yazar. herkes anlamak istediği gibi anlıyor. şunu da gördüm belhanda üzerinden kalp kırılabiliyormuş. aksine kilit pasın önemini bilen bir yazardır. ben alex telles’in iyi bir oyuncu olduğunu söylerken de adamın yaptığı 90 üzeri kilit pasa bakıyorum. ama biz alex telles iyi oyuncu dediğimizde alex telles çöp, futbol cahili seni ehehe gibi damgalar yiyoruz.
  yani bunlar olabiliyor, yaşıyoruz. ama bunları söyleyen birisine ehehehe belhanda şöyle çıktı diyen bir başka yazara yükleniliyor.

  ben futbolun istatistik-teknik kısmının yanında iyi de bir gözlemci olmanın çok önemli olduğunu düşünüyorum. kendimi hiçbir zaman futbol dahisi ilan etmedim. hiçbir zaman futbol dahisiyim diye egolu bir tavır takınmadım. futbol izleyicisi ve galatasaray sevdalısı bir yazarım sadece. ne sneijderciyim ne selçukçu ne de musleracı. belhanda da benim zayıf noktamdır, ardamarımdır. galatasaray’a yararından çok zararı olduğunu düşündüğüm için her zaman eleştireceğim. kimsenin kalbini kırmadan, üzmeden ve hedef haline getirmeden.

  ayrıca kevin de bruyne kıyaslamamı bile yanlış anladığınız için ne diyeceğimi bilemiyorum. kimisi yeteneği, kapasitesinin el verdiği kadar oynar takıma katkı verir, kimisi ise bunları çok çok iyi yapar de bruyne olur yazmışım.

  2 gol 8 asist yapan modric hakkında ne denilebilir?

  (bkz: #2428038) modric ile alakalı eski bir entrym üzerinden cevap verecek olursam; modric takımını 12 kişi oynatır yazmışım. sanırım bu yeterli :)

  gerçekten yazılarımı okurken niyetiniz nasıl ise öyle cevap veriyorsunuz. en azından ben öyle düşünüyorum.

  fazla yorum yapmak ve konuyu uzatmak istemiyorum. herkese saygım sonsuz, eleştirilerinize de fakat lütfen okuduğunuzu artniyetli bir şekilde okumayın. eğer rahatsız olduysanız da bir mesaj uzaklığınızda olduğumu bilin. en önemlisi de bir insana nasıl yaklaşırsanız onun da size öyle yaklaşacağını bilin.

  sevgiler...