• 2
  bu seneki * çok ama çok önemli.

  bence her şeyi transferde beklemek yanlış bence biraz bakış açımızı değiştirmemiz lazım. bu takımın en büyük ihtiyacı santrfor şu an. sadece 2 santrfor dahi alınsa bence pek bir sorun yok. şu an bu takımda kimse tam randımanlı oynamıyor. o yüzden kadromuz kötüymüş algısı var herkeste. oysa durum böyle değil. mesela ben orta saha lazım diyenleri hiç anlamıyorum. senin elinde ndiaye-emre akbaba-fernando-donk-belhanda rotasyonu var, bunları kullanamıyorsun. transfer yapsan modric'i mi alacaksın? bunlardan iyi olmayacak alacağın oyuncu.

  bu takım ndiaye ve rodrigues toparlanmadan toparlanmaz. mümkün değil. transferle falan çözülecek sorun değil burası. bu ikisi toparlanacak başka yolu yok. toparlanırlarsa ikisi de zımba gibi yeni transfer ayarında olur. ikisi de yatıyor 3-0 aldığımız lokomotiv moskova maçından beri. devre arası transferlerinden çok devre arası kampı önemli. kötü bir kadromuz yok yani. ama şu an hiçkimse %50'siyle oynamıyor. benim gördüğüm en büyük sebebi zayıf fiziksel kondisyon. yüklenebildiği kadar kondisyon yüklenmeli devre arası'nda. en azından 70-75 dakikayı çıkarsın kadro. 55-60 dendi mi maç bitsin diye hakeme bakıyor topçular.
 • 4
  takımın yarısı sakatlandı yarısı 90 dakika maç tamamlayamıyor. sezon başı hazırlık süreci olabilecek en kötü şekilde verimsiz geçmiş. tam ve hazır takımımız forvetsiz bile ligde şampiyon olur düşüncesindeyim. devre arasında fiziksel yükleme doğru yapılamazsa 3 tane forvette alsak da şampiyonluk hayal olur. o yüzden önümüzdeki devre arası kampı herşeyden çok ama çok önemli
 • 5
  19 ocak 2019 galatasaray ankaragücü maçındaki iyi oyun performansı bir kenarda dursun, kamp takıma çok pis yaramış. oyun anlamında ne derece etkisi olduğunu önümüzdeki haftalarda daha iyi gözlemleriz gözlemlemesine de, takımın fiziksel durumunda gözle görülür derecede iyileşme var. mariano ligin ilk yarısında yapmadığı kadar bindirmeyi bu maçta yaptı misal. artık dinlenmenin güzelliği midir, yeni kondisyonerden ötürü müdür yoksa her ikisinden dolayı mıdır bilemem ama bir şeyler olmuş yani antalya'da, belli.
 • 6
  sezon başında arap yarımadası senin, yunanistan benim gezerken bölünen dünya kupası sebebi ile geç katılan isimler ile de iyice tüy dikilen dönemden sonra kadro dışı kalan isimler ve nagatomo dışında ilk defa takım halinde bir 10 gün geçirmemizin etkisi çok net gözüküyor. yeni gelen kondisyonerin sıkı çalıştırdığı da bir gerçek tabi ki.

  önümüzde çok zorlu iki deplasman maçında daha objektif biçimde gözlem yapma şansını da göreceğiz. göztepe ve alanya gibi ligin futbol oynamaya çalışan iki takımı karşısında mutlaka üst düzey konsantrasyon, kadar oyundan düşmeyen ve enerjisini 90 dakikaya yayabilen bir takım da şart olacak.