• 154
  (bkz: #3551058)
  süleyman soylu hakkında ne biliyorsa yanlış olan yazar. süleyman soylu'nun neler yaptığını hakkındaki iddiaları basit bir internet aramasiyla bulabilir. ben burada anlatmaya başlarsam sözlük sıkıntıya girer. kendisine tavsiyem normal şartlarda istiklal mahkesinde yargılanması gereken insanları savunmasın. çünkü sağır sultanın duyduğu gerçekleri inkar edip pkk, ypg bitirdi gibi saçma iddialarla kişiyi savunmak iyi değil. çok masumun ahı var ortak olmasın.
 • 155
  benim açıkçası şu an uğraşacak enerjim yok ama kendisi ve taraftarı olduğu zihniyetle uğraşmaya mecali olanlara tavsiyem asla bu kesimin söylediklerini düşünce özgürlüğü kapsamında değerlendirmemeleri.

  bundan 25 sene önce boğaziçililer bu salaklığı yaptı şimdi bu zihniyet döndü boğaziçinin anası belliyor. yani olayın düşünce ile özgürlük ile alakası yok. söz hakkı falan yok bu zihniyetin. zamanında söz hakkı da verildi destek de verildi ülkenin medeniyet seviyesi 200 yıl geri gitti. yeter bu kadar hak.
 • 157
  rizespor ve soylu sevdalısı yazar.

  kendisine saygı falan duymuyorum, empati ile de yaklaşmıyorum. bu da benim kişisel özgürlüğüm. bak hakaret de etmiyorum.

  bu ülkeyi gerçekten seven bir vatan sevdalısı olarak,
  1- atatürk'e saygı duymayan
  2- ülkeyi son 20 yıldır mahvetmiş insanlara* sevgi, saygı, sempati besleyen

  kişilere saygı duymamı kimse beklemesin. nokta!

  (bkz: #3551058)
  ek bir bilgi türkiye'de yaşamıyormuş kendisi. şaşırdık mı? hayır!!! bu bile başlı başına çok şey anlatıyor. neyse...
 • 158
  (bkz: #3551058)

  doğru bildiklerini yazmış olan yazar. ne yazık ki bildiği doğrular doğru değil. deprem bölgesinde çığ gibi büyüyen asayiş sorununa rağmen yazarın burada aklamaya çalıştığı şahıs, depremzedelerin yaşadığı zorlukların en büyük sorumlularından biri. havuz medyasına yansımayan görüntülerde yağma, cana kasıt ne ararsan var ve bunları yapanların elini kolunu sallayarak gezdiği bir ülkede siyasetçi başarısından söz edilemez.

  kendisine doğrularının doğruluğunu araştırmasını öneririm. muhtemelen yaşadığı 1. dünya ülkesinde kendi doğrularıyla, tam bir illüzyon içinde hayatına devam edecek. sözlüğe katkılarından dolayı kendisine sempati duyardım; ancak görüyorum ki galatasaray dışında hiçbir ortak noktamız yokmuş.
 • 159
  sadece deprem döneminde oluşan zafiyet bile ortadayken, son 20 yılda yapılanlar ortadayken, şunu yaptı bunu yaptı diye bazı şahısları aklamaya çalışan yazar, türkiye'de yaşamıyor oluşu da her şeyi daha net ortaya koyuyor.

  şu an yazmıyorum, yazamıyorum, yazamıyoruz, konuşamıyoruz. ancak az kaldı, zamanı geldiğinde hepimiz korkmadan konuşacağız.
 • 160
  problem bu ve bunun gibilerde değil maalesef. bu arkadaş gibiler maalesef manipüle edilmeye çok açık. nedenini burada söylemeyeceğim. siyasetçiler de bu kitleyi bir güzel kullandı, kullanıyor. onları, istedikleri şeylere inandırdılar. biliyorlar ki sorgulamayacaklardı. bugünden yarına olan bir şey değil bu. adım adım yaptılar. hepsi planlıydı. hissetmediler bile. sorgulayanlar kurtuldu. ama bu kitlenin artık beyinleri yıkandı. geri dönüşleri yok.
 • 161
  birilerini apar topar övmek için girdiği entrynin ardından yaklaşık 42 saat geçmesine rağmen ne kayıplara, kayıplarımıza, mağduriyetlerimize taziye, geçmiş olsun dileği, destek entrysi giren ne de sözlük içerisinde afet bölgeleri için yapılan destek çağrılarına, bilgilendirmelere ortak olan yazar. tabii ki entry girmeyebilir, dışarıdaki hayatında elinden gelen desteği yapabilir veya yapmayabilir, burası tamamen ayrı. ama bu süreçteki mesaisini, yalnızca birilerinin trolllüğünü yapmaya harcayamaz, bilgisi olsun. bu tarz durumlar fikir özgürlüğüne, tepki vermek de linç kültürüne, mahalle baskısına girmez.

  kendisi gibiler sağ olsun, günümüzün neredeyse tamamını bir şeyler yapabiliyor olmak uğruna değerlendirirken ufak bir kısmını da bu kişilerin enselerinde olmaya harcamak durumundayız çünkü birilerinin unutmaması gerek. o kutlu gün geldiğinde, birilerinin tüm bu yaşananları yüzlerine pat pat vuruyor olması gerek. o gün gelene kadar ben unutmuyorum, unutan da kendi bilir.

  rodman a.k.a mahalle baskısı, linç kültürünün öncüsü, rerererarara faşizanı. yersen tabii.
 • 162
  (bkz: 29 nisan 2023 pendikspor rizespor maçı/#3597397)

  ısrarla her hafta rizespor takımının fotoğraflarını paylaşan yazar.

  burası galatasaray sözlük; bize karşı kini delillerle sabit olan, en son oğulcan çağlayan transferi ile de bu düşmanlığı ayyuka çıkan hükümet destekli şu takımın galatasaray temalı bir platformda övülmesinin nasıl bir mantıklı açıklaması olabilir?

  eksilenmekten keyif mi alıyor anlamıyorum ama ben sıkıldım artık her hafta eksi oya basmaktan.
  (bkz: eksini verdim güzel kardeşim)
 • 168
  ben kendisine “rizeli misin” diye sormuştum. bülent hocayı seviyormuş ve o yüzden paylaştığını söylemişti.
  daha önce alanyaspor için de paylaşım yapmış.
  konunun rizespor ile bir alakası yok yani.
  bir rizeli olarak rizespor’un başarılı olmasını istemem.
  açıkcası paylaştığı şeyler de çok hoşuma gitmiyor ama çok da takılmamak lazım.
 • 169
  antalyaspor'u nuri şahin için eyüpspor'u da arda turan için sevip destekleyen yazar. ben kötü bir niyeti olduğunu zannetmiyorum. ayrıca 'özgür' bir ülkede yaşıyoruz ve belki kendisi veya ailesi rizeli ya da rize de okudu o nedenle rizespor'u seviyor ve sempati duyuyordur. istediği gibi de sempati duyabilir. malum iktidarı eleştirip bu kadar çok ona benzeyen başka bir toplum görmedim.
 • 170
  galatasaray efsanelerinin yada eskiden teknik direktorumuz olan hocaların yönettiği takımları takip edip onlar hakkında entry giren yazar. bende başlarda rizespor entrylerinden ötürü kendisine gıcık kapmıştım ama af buyursun, bu entrylerini eyüp için, tudor'lu marsilya için, nuri'li antalyaspor içinde girdiğini görünce kötü bir niyeti olmadığını anladım. en azından benim yorumum bu yönde. yine de rizespor övgüsünü bülent korkmaz ovgusune cevirse daha iyi olur. bize kin duyan, düşmanımız olan bir camianın övülmesini hiçbirimiz istemeyiz haklı olarak. bu konudaki eleştirileri de dikkate alacağını düşünüyorum. sevgiler hocam.
 • 171
  sözlükte rizespor sempatizanlığı yapması yanlış olan yazar. burası galatasaray sözlük. burada nasıl fenerbahçeli, beşiktaşlı vs yoksa rizesporlu da kimse olmamalı. hele rizesporlu biri hiç olmamalı. malum bize karşı iğrenç bir husumetleri var. tiksinç bir camia. ben bülent korkmaz'ı bile silmişim rize'nin başında diye. burada rizespor övülüyor. ben de samsunluyum ama 7/24 samsun övmüyorum. samsunspor başlığına girdiğim entry var mı onu bile bilmiyorum.
 • 173
  07.09.2023 tarihinde erden timur'un basın açıklamasını gördüm biraz önce. dedim sözlüğe gireyim ne dediler başlığına detective hoffman yazmıştır zaten dedim. yazmadığını fark ettim. işe başladığım ilk yıllarda otobüs yolculuklarım sırasında sürekli kendisinin entrylerini okurdum. eskisi kadar aktif değil o başlıkta ama enerjisi varsa yazadursun. bizler okuruz.
 • 174
  selçuk inan'ın, arda turan'ın, servet çetin'in, nuri şahin'in (hadi diğerleri galatasaray'da oynadı ancak nuri ne alaka?) ve bülent korkmaz'ın fahri menajeri.

  bu adamlar galatasaray'da oynadı ve içlerinden bazıları galatasaray'ın bir değeri oldu diye, bu sözlükte her gün bu isimlere şükranlarımızı mı sunmamız gerekiyor? bu adamların geçmişte veya bugün çalıştırdığı eyüpspor, rizespor, sivasspor, kasımpaşa gibi takımların havasının da, moralinin de galatasaray sözlükte gündem teşkil etmesi, çok çirkin ve son derece gereksiz bir durum. "sivasspor'da moraller yerinde, başarılar galatasaraylı servet hocam"; "allah'ım sen arda düşmanlarını kahreyle !" gibi entrylerle her hafta başlıkların içine etmek bu arkadaşı kesmemiş olacak ki, şimdi de selçuk inan'a kulüp bulma misyonunu üstlenmiş. "büyük futbol adamı canım selçuk hocam :( ". nereden gördü ise artık selçuk'un büyük futbol adamlığını, potansiyelini. kasımpaşa'da kimsenin görmediğini bir kendisi gördü herhalde. bir senedir yüzüne bakan yok ama yine de "başarılar 'gelişemiyorsak değiştiririz takımı, ne olacak ki' selçuk hocam :("...

  ben bıktım bu bir dönem galatasaray'da görev yapmış adamların ve bu adamların çalıştırdığı takımların sözlükte sürekli gündemde tutulma çabasından. bir üye ısrarla, aynı içerikli yazıları her hafta kopyala-yapıştır yapıp, sözlüğü eyüp sözlük, sivas sözlük haline getirmeye uğraşıyor. kimsenin umurunda olmayan isimleri ve maçları, sanki galatasaray'ın çok önemli bir gündemiymiş ve bir galatasaraylılık vazifesiymiş gibi, ısıtıp ısıtıp önümüze koyuyor. bana ne, bize ne sivasspor'un keyfinden? dün rizespor, bugün sivasspor. bu iki kulübünden de galatasaray düşmanlıkları ve şehir bazlı nefretleri dönemsel bazlı açıktır, neden bu kulüplerin propagandası sözlükte yapılır? neden başarıları istenir, neden izin verilir buna? galatasaray atkısı takmayı reddeden, şampiyonluk kutlamalarında kupa kendisine gelmedi diye kapris yapan, rijkaard gitsin diye uğraşan servet çetin'den galatasaraylıya ne mesela? eyüp gol atınca, sivas gol atınca maç başlıklarına gidip "golll be" yazmak nasıl bir galatasaraylılıktır ya da? arkadaşın galatasaray başlıklarıyla zerre ilgisi yok ama başka başlıkların günlük ve haftalık tek müdavimi. eyüp'te moraller nasılmış, arda hocam iyi miymiş, aslan servet ve sivas şehri maça iyi hazırlanmış mı, selçuk gibi bir deha neden kendisine kulüp bulamamış; bize ne bunlardan? bir kere, iki kere yazarsın bu isimleri çok seviyorsan ve anlarım ama her hafta aynı uslupla başlıkları doldurmak saçmalıktan başka bir şey değil. başlıkları ve konuları terörize etmektir bu. yeter artık, gına geldi. gündemi ve sempatisi galatasaray dışı figürler ve takımlar olanlar için çok platform var internette. isteyen gidip tüm şovenizm yeteneklerini oralarda sergileyebilir.
App Store'dan indirin Google Play'den alın