• 1
  taraftarın bayramıdır derbi maçları. kin, öfke, stres boşaltımı için ideal bir ortamdır. 3 gün sesinin çıkmayacağını bilmek kadar güzel bir duygu olamaz o günlerde. günler önceden kimileri o maça bilet alabilmek için para biriktirmeye başlar, kimileri de bilet alacağı gece yapılacak planlarını hazırlar.

  eskiler bilir, kağıt biletleri. kağıt biletler varken yamuk yapma şansınız olmuyordu. mecidiyeköy'ün soğuk gecelerinde başlardı bilet kuyrukları, sabahın ilk ışıklarına dek. ilk 50 kişiden biriyseniz, bir şekilde sekerdi size de bilet. ama bilet satışına 30 dk kala sizin sıranız 50'den 250'ye gerilerdi, abiler yüzünden. kelle başı 2 bilet alma hakkınız olurdu. abilerin sıranızı kaydırması bile bilet almanıza mani olmazdı. gece yediğiniz ayaz, sabah size 2 bilet olarak geri dönerdi.

  şimdi ne mi oldu?

  sağolsunlar, elektronik bileti buldular. mevzu bahis maçtan 5 gün önce bir açıklama yapıyorlar, şu gün saat 14.00'da biletler satışa çıkıyor diye. abilerden birini yakinen tanımıyorsan elin mecbur www ile başlayan sitelere inanmaya. açıyorsun siteyi 13:45'te, kimliğin ve passolig'in önünde. saatler 14:00'ı gösteriyor ve bilet satışa açılıyor. tıklıyorsun, kalmamış hiçbirşey. 1 adet bile bilet kalmamış. en kötü ihtimal ile 59 saniye gecikmiş olabilirsin çünkü 14:00'da tıkladın bilet al'a. ne bu kardeşim, gökten vahiy indi, tüm müslüman alemi de bunu mu bekliyordu?

  kimse kimseyi kandırmasın. bağıracak, takımını gönülden destekleyecek adamlar beklerdi eskiden sıralarda. şimdi evde sıcacık koltuğunda dan bilzerian gibi hatunlarla oturan zengin bebelerinin bir alo deme mesafesinde derbilere misafir tribünü biletleri. biletler satışa çıkıyor uydurmasıyla kandırılıyor insanlar. biletler nerede? abilerin ellerinde. onlar ne yapıyor? yakın arkadaşlarına dağıtıyor. abilere yakın değilsen, maça gidemez misin? hayır kardeşim, gidemezsin!

  sen kimsin?

  yaklaşıyor yaklaşmakta olan. yine sinirler gerilecek, abisi olan kazanacak. biz mi?

  sözlükte görüşmek üzere...

  (bkz: 14 nisan 2019 fenerbahçe galatasaray maçı)