• 1
  derbi kazanmadan şampiyon olmak felsefesinin yanlış anlaşılması sonucu açılmasının gerekli olduğu başlık.

  derbileri* kazanamayabilirsiniz ki bu anormal bir olay değil ve böyle de şampiyon olunabilir ancak sen büyük maçlarda galibiyeti geç beraberlik bile alamıyorsan burada büyük bir sıkıntı var demektir. beraberlikte iki taraf açısından da puan farkı babında bir değişiklik söz konusu olmazken mağlubiyet durumunda 6 puanlık bir kayıp yansıyor bana göre. 6 puan önünde olduğun rakibe yenildiğin anda 9'a çıkabilecek fark 3'e iniyor ki bu büyük bir yara şampiyonluğa oynayan bir takım için.

  bu sebeple 17-18 sezonunda bu felsefeye uygun olmamız ve 4 büyük maçın en az ikisinden galibiyet almamız gerekiyor. kalan iki maç ise yenilmemek ancak bizi şampiyonluğa taşır.
 • 2
  bir nevi rakiplerine hiçbir söz hakkı bırakmamaktır. 2011-2012 sezonu bunun en açık göstergesidir. normal sezonda hiçbir derbiyi kaybetmeden rakiplerinin 9 puan önünde ligi göğüsleyip, türk futbol tarihinin en rezil kararı olan süper finalde evinde ezeli rakibine kaybettiği günden sadece 2 hafta sonra ezeli rakibinin sahasında kupa kaldırmıştır. işte bu şampiyonluk 2006 şampiyonluğu gibi unutulmaz bir zaferdir.

  daha nicelerini görmek dileğiyle.