• 251
  kendisine yapilani irkçılık diye yorumlamak cok sığ bi yorum olur. ancak kendisine yapilan sey ulkenin fasist bir yonetimle yonetiliyor olmasindandir.
  bir kisi yasalara gore suc isliyorsa, bunun cezasini yasalara gore mahkemeler verir. sen gidip kendini devlet yerine koyarak ceza kesmeye kalkarsan ve bunu da mesru gorursen, kusura bakma ama pkk'yi mesrulastirmis olursun. pkk' da ayni seyi yapiyor cunku. hem pkk gibi davranip hem de pkk tu kaka demeye yuzun kalmiyor. devletin de disarda yuzunun olmamasinin sebebi budur.

  gerçi racon kesen cumhurbaşkanımız var. dağılın gençler.
 • 252
  yazar arkadaşlarımın bir çoğunun da dediği bu ülkede hiç bir futbolcuya kürt olduğundan veya alevi olduğundan dolayı saldırılmamıştır. kendisi pkk savunucusu ve sempatizanıdır bunu da cümle alem bilmektedir. keza pkk ise bebek katili, çocuk katili, şerefsiz bir terör örgütüdür bu terör örgütüne sempati besleyen bunu da açıkca dile getiren bir çok kişi dayak yemeye mahkumdur. keşke kimse bu kişilere dayak atmasa da hukuk sistemi içerisinde terör örgütü propogandası yapmak suçundan yargılansalar.
 • 255
  kendisine yapılan ırkçılık değil, pkk'lı olmasının sonucu olarak doğan haklı nefrettir. o miy tribünlerinin nerden baksan %50'si arap, kürt falan arkadaşlar, ırkçılık olsa en başta o tribünün karışması gerekmez miydi?

  kürt ırkçısı bi yerden bitmenin hak ettiğini bulması. yumruğu habersizken, arkadan vurulma olarak yemesi de büyük bir ironi olsa gerek. malum, sempati duyduğu örgütün adetidir saldırıları bu şekilde gerçekleştirmek.

  herif pkk değil de ışid sempatizanı olsa neden hala futbol oynuyor diye yaygarayı basacak olan adamlar, herifçioğlu gerilla fetişisti olunca ırkçılık yapılüyür :( moduna bağlıyor. ne ara bu kadar kansız oldunuz anlamadım ki. hain misiniz yoksa gerizekalı mısınız?
 • 256
  kendisi sporcu kimliğiyle birlikte siyasi kimliğiyle de ön plandadır. bu açıdan yanlış bir tutum içerisindedir. spora siyaset karışmamalı. sporu siyasi şovlarına alet eden herkese yazıklar olsun.

  burada kendisi hakkında yazılanlara bakınca kim ne dese kendince haklı bence. sütten çıkmış ak kaşık bir devlet ve eli kanlı bir terör örgütü arasında gidip gelen bomboş muhabbetler.

  sıktı.
 • 258
  pkk sempatizanı olan pkk savunucusu olan futbolcudur.
  herhangi bir futbolcuya sırf kürt diye bugüne kadar böyle birsey yapıldığını görmedim duymadim kendisi bu olaya sırf pkk sempatizanı olduğundan maruz kalmıştır.
  yıllarca kürtlerle iç içe yaşamış mersin gibi bir şehirde bu dayağı sırf pkkli olduğundan yemistir.
  konunun ırkçılıkla falan ilgisi yoktur.
  öyle olsa amedspor formasıyla o sahaya çıkan kimse oradan dayak yemeden cikamazdi.
 • 259
  kendisi hakinda biraz aciklama yapalim o zaman. 5 yıl süreyle herhangi bir suça karışmaması şartı ile hükmün açıklanmasının geri bırakılmasına karar verilmiş terörist futbolcu.

  yani karar yüzüne okunmamistir. ama teroristtir. 5 yil uslu cocuk olursa, bu cezayi cekmeyecek. rehabilite et kendini demektir isin ozu. ha yok ben yine kasinirim derse, eski sucunun cezasi ile birlikte yeni sucunun da cezasini cekecektir.

  yapilan saldiri irkcilik falan degildir. irkcilik diyen irkciligin ne oldugundan bihaberdir. bu adam neden iceride degil? az once yazdim karari. ha, ulkedeki mahkemeler vicdanlari serinletmezse, vicdanlar da kendini serinletir. maalesef bu ulkede boyle.
 • 260
  talihsiz ve iğrenç bir saldırıya uğramış amedspor oyuncusu.
  "duyarlı bir vatandaş sahaya inip cezasını kesiyor." vatandaş kim? hangi güçle cezasını kesiyor? suçlu olup olmamasını geçtim bunu denetleyecek kişi mersinli bir taraftar asla olamaz, olmamalı. düzgün ve gelişmiş ülkelerde olmaz. deniz naki, bence suçlu değildir. ahmet kaya, selahattin demirtaş ve yılmaz güney'in olmadığı gibi. iyi niyetli, duygusal, çok da bilgili olmayan bir arkadaşa benziyor. lakin konumuz bu değil. size göre bu insanların tamamı-bir kısmı suçlu olabilir. bu, hayata bakış-görüş farklılığıdır. ben, sorunun çözümünde masaya otururum siz silahlı mücadeleyi savunabilirsiniz. görüş farklılığı olmaması gereken konu ise deniz naki'yi yargılayacak olanın basit bir taraftar olmaması gerektiğidir. o taraftar böyle bir güce sahip olmamalıdır.
  "benim muhtarım evde kim ne yapıyor bildirecek, gerektiğinde polis-jandarma olacak." gibi talihsiz bakış açıları gelişmemişliğimizin tezahürüdür.
  saldırana iyi yapmış diyen de ya aptal ya kötü niyetlidir. sonuçlarla değil sebeplerle, pratiklerle değil teorilerle duygularla değil mantıklarla yaşamalı.
 • 261
  kendisine vurulması nasıl ırkçılık oluyormuş ? bir de "kürt olduğu için ırkçılığa" maruz kalmışmış. sizin bu laflarınızı kimse yemiyor artık.

  niye amedsporlu diğer futbolculara vurulmamış mesela ? bu adam açık açık pkk'yı savunduğu için olsa gerek.

  ırkçılık diyenler bu bebek katili terör örgütü sempatizanı için de bir maske çıkarıp dolaşsın o zaman.

  yumruk atan adamı savunacak değilim ama eleştiremem de keşke ülkemizde terör destekçisi tiplere yer olmasa.
 • 262
  benim gördüğüm yanlışlar şunlar:

  1- kanlı bir terör örgütünün propagandasını yapmış bir adam var. bu adamın hala futbol oynaması. pkk'nın aldığı canları tartışmak manasız bana kalırsa. ama şöyleler, ama böyleler denildiği anda ben ortamdan uzaklaşıyorum. katiller yahu. kürt halkının ezildiğini düşünüyorsan, ikinci sınıf vatandaş olarak görüldüğüne inanıyorsan bunu savun. birlikte savunalım. ama elinde silah, belinde bomba suçsuz vatandaş avlıyorsun. bunun yanında yer almak insanlık suçudur. deniz naki de bildiğim kadarıyla bu tip şahıslarla el ele kol kola görüntüler vermiştir.

  2- ortada terör örgütü sempatizanlarıyla, terör örgütü üyeleriyle değil de muhaliflerle uğraşan yetkililer var. yani orada burada millete patır patır ölüm saçanlar ve bunları destekleyenler rahat rahat gezebiliyor. ancak sen beğendiğin bir sayfa yüzünden evinden alınabiliyorsun. yaptığın da hükümet eleştirisi, hükümetin geçmişindeki yakınlıklarına falan dikkat çekmek. terör örgütü üyeleriyle ve sempatizanlarıyla yetkililer ilgilenmeyince, vatandaş kendi adaletini dağıtmaya çalışıyor.

  3- kendi adaletini dağıtmaya çalışan vatandaş da suçlu. sen kanun musun? böyle dediğimiz vakit de vatandaş şunu söyleyebilir: bu insanlara yaptırım uygulaması gereken devlet ve yetkililer nerede? yine de benim gönlüm bireylerin kişisel olarak adalet dağıtmasına el vermiyor. ve ben bunu yanlış buluyorum. evet, yetkililer gereğini yapmıyor. ancak bizim yapmamız gereken iyi bari biz adaleti dağıtalım demek değil. yapılması gereken, yetkililerin yetkilerini olması gerektiği gibi kullanmasını sağlamak ve bu konuda kamuoyu oluşturmak.

  ortada bir sürü yanlış var. terör örgütü sempatizanlığı yapan bir futbolcu, hala bu ülkede futbol oynuyor.
  yetkililer garip garip işlerle uğraşıp, yapması gerekeni yapmıyor.
  insanlar kendi adaletini dağıtmaya çalışıp suçlu duruma düşüyor.

  yanlışlar çığ gibi büyüyor.
 • 264
  kendisine yapılan saldırının ırkçı olduğunu düşünmediğim futbolcu. öyle olsa eren derdiyok çoktan benzer bir saldırıya uğrardı. bakınız bu sözler eren'e ait."farz edelim ki benim futbolcusu olduğum türk milli takımı uluslararası bir kupa kazandı ve o anda içimden bir kürdistan bayrağı kapıp turlamak geçti. ne olacak?’ var mı bu soruya bir cevabı olan?". burada eren'in yanlış söylediği hiçbir şey yok. bir insan kendisini kürt diye tanımlıyorsa kürtlüğe dair tüm değerlerin arkasında olması en doğal hakkıdır. deniz için ise durum daha farklı. kendisine yapılan saldırı tamamen "vay a.q kürdü" diye değilde "vay a.q pkk'lısı" diye yapılmıştır bana göre.olayı meşrulaştırmak için söylemiyorum sadece saldırgan şahısın düşüncelerini okumaya çalışıyorum.şahsım adına deniz'e yapılan bu saldırı oldukça çirkindir. her ne olursa olsun bir insana arkadan vurulmamalıdır. ayrıca bir spor müsabakasında siyasi nedenlerden dolayı bir oyuncuya kimse saldırmamalıdır. kendi siyasi fikrim elbette var. devlet terörüne de gerilla terörüne de karşıyım. özellikle türkiye'de hem devlet hem de pkk haklılıklarını kaybetmiş durumdalar artık.iki tarafda masum değil yani. "her ülkede" olduğu gibi politikacılar yolsuzluk konusunda elleri bol davranırken olay milli duygular olunca halkın "hassas" bölgesini kaşımak istemezler. bakalım bu çirkin saldırıyı yapan şahıs ne ceza alıcak en önemlisi bir daha stadyum'dan maç izleyebilecek mi?
 • 265
  bunun olayiyla gomis olayini akli basinda olan hic kimse ayni kefeye koymaz.

  uzun uzadiya yazmaya gerek yok, yazan arkadasim var zaten ustte. (bkz: #2236506)

  kendinize polemik ariyosaniz irkcilik yapildi diye, zokoraya neler dendi, ebouye ne hareketler yapildi tribunden, drogbaya tribunden neyler gosterildi gomise sosyal medyada neler yazildi. sizi o basliklara alalim.
 • 266
  hâlâ olayı ırk temeline dayandıran var. şaşırtıcı gerçekten. bu kişi açık açık pkk sempatizanlığı yapan bir terörist sevicidir. pkk denen lanet olası oluşumu destekleyen herkes de teröristtir. dolayısıyla buna yapılan saldırı kürt olduğu için değil, pkklı olduğu için yapılmıştır.

  kendisi üzerinden barış, kardeşlik, insanlık duyarı kasmaya gerek yok.

  terörist sevici top tepici.
 • 267
  kendisine atılan yumruk ırkçılık değil, terörle mücadelenin sivil ayağıdır. açıklama yapmış bir de; "bize kötü davranmaya devam etsinler, biz onlara çiçek vermeye devam ederiz." diye. siz çarşı izninde karısının yanındaki askeri arkasından vuran, 15 yaşındaki suçsuz günahsız eren'i şehit eden, bu ülkeye hainlikten başka bir şey getirmeyen, bebek katili, kanı bozuk mahlukatlarsınız.

  terör propagandası yapabilmek için futbolu kullanan bu herife sıkılacak kurşun bile mübah iken, atılan yumruğa ırkçılık demek aleni terör sempatizanlığıdır.
 • 268
  su kisinin basligi altinda yapilan icin irkci saldiri diyenler net bu kisinin goruslerine sahiptirler. yarin obur gun dhkpc destekcisi bir futbolcu dovulse irkci mi diyecektiniz?? yada rustu dovuldugunde irkci miydi? hakem dovuldugunde irkci saldiri miydi ? belki laz belki kurttu onlarda.

  burada irkcilik namina birsey bilmeyip saldirinin kurt oldugu icin yapildigini sanan kisiler ancak sevgi pitircigidir. dagda gebertilen pkklilar icinde sehit diyorlardir. terorist sevicisi ve gebertilen pkkliya sehit diyen asagilik bir adami savunanlar daha asagiliktir ve bu sozlukte olmamalari gerekir.
 • 269
  kendisini, ankara'da yaşanan bir terör saldırısından birkaç gün sonra terörist liderinin posterleri altında güya baharın gelişini suratında gülümsemeyle kutlarken hatırlıyorum ben.

  konya'da, ankara gar saldırısında hayatını kaybeden insanları ıslıklayanlar ne ise deniz naki de odur; hiç eveleyip gevelemenin gereği yok. hiç birbirimizi kandırmaya uğraşmayalım.

  şimdi birazdan "ama devlet de şöyle terör yaptı böyle yaptı"cılar gelir; masum insanların topluca öldürüldüğü bir ortamda kutlama yapan canlı için benden duyar bekliyorsanız veya saldırıya uğradığında üzülmemi istiyorsanız kusura bakmayın.

  irkçı bir kişidir kendisi.
  hitler için ne kadar üzülürsem, kendisi için de ancak o kadar üzülebilirim.

  en yakın zamanda ypg saflarına katılması, her fırsatta bu ülkeyi bölmeye yönelik çabalarına karşın bu ülkenin ekmeğini yemekten vazgeçecek kadar onurlu olabilmesi (nerde bunda o şeref o haysiyet) ve 37 milyon yıllık yüce kürt tarihinin şanlı ilahlarının izniyle kürdistan için canını vererek safkan kürt tarihi olan yüzde yüz orijinal kürt cenneti babil'e en yakın zamanda ulaşabilmesi dileğiyle.

  zaten valhalla da kürt biliyorsunuz.
  sarışın mavi gözlü arian atalarına en yakın zamanda kavuşması dileğiyle.

  nasyonal sosyalist futbolcu.
  ektiklerini daha da fazla biçersin umarım.
 • 272
  muhataplarınca rezil yönetilen bir "süreç"in kurbanlarından biri. kendisini ilk etapta "işçi partisi" olarak lanse eden bir örgütün paradigma değiştirmesiyle başlayan son derece kötü bir serüvenin son halkası olmuş futbolcu.

  "demokratik özerklik" diye isimlendirdikleri şeyi isteyen örgütün zaten silaha ihtiyacı yoktu. "önce sınıf değil, önce kimlik" diyenlerin silaha ihtiyacı yoktu. bir yandan emperyalistler diğer yandan ülke burjuvazisi işçileri ve yoksul köylüleri sömürürken milliyetçi amaçlar için silah kullanmak sade ve sadece emperyalizm ve ülke oligarşisine hizmet ederdi, etti. yoksulları ve işçileri etnik kimlikleri üzerinden birbirlerine düşman ederdi, onu da etti.

  yazık oldu geçmiş nesillerin silahlarıyla, kanlarıyla yarattıkları devrimci, sosyalist birikime.
 • 275
  su basliga irk temelli fiziksel siddete maaruz kalmistir tarzi yazanlar geri kalan oyunculara neden birsey olmadigini, diger takimlarda ki oyunculara neden birsey olmadigini aciklayabilir mi ?

  bunlari aciklayin konusalim mesela eren derdiyok niye dayak yemiyor ? yada diyarbakir bb takimi niye dayak yemiyor. takim bile degil tek kisi dayak yemis neden o kisi ? irkci olan herkese saldirir dimi?

  aklinca cakallik yapacak 3-5 tane irkcilik nedir bilmez atip tutuyor. kurt bir oyuncu dayak yemis kurt oldugu icin degil teroriste sehit dedigi pkk destekledigi icin hemen irkcilik yapiyorsun. lan dalkavuk kac milyon kurt var bu ulkede nerede irkcilik ? sadece 1 adam neden o?

  su baslik sayesinde pkk sempatizani destekleyen insanlarida gorduk. bunu birde humanistlik kisvesinde yapiyor. surekli sehit olan askerin oldugu ulkede. boyle seref yoksununu pkk destekcilerini savunucagina o vatan evlatlarini savun.